Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Platba za byt po zemřelém

Dobrý den,chtěl bych poradit se situací,kdy mi zemřel otec(vdovec) a již v jeho bytě nikdo nebydlí.Vzhledem k tomu že...

Orsovics Ladislav , Chomutov , 02.06.2017
Odpověď

Pokud hodláte odmítnout dědictví, tak nic nehraďte. Dědicem se nestanete a nikdo po Vás nebude...

Pavel Kuchynka
Otázka - Pronájem hrobky

Dobrý den, rád bych si pronajal hrobku v Praze nebo blízkém okolí. Čím větší, tím lepší. Na koho bych se měl...

Ondřej Pražák , Benešov , 01.06.2017
Odpověď

Vždy se musíte obrátit na provozovatele pohřebiště. V Praze je to Správa pražských hřbitovů,...

Julius Mlčoch
Otázka - Umrtí bratrance

Dobrý den, byla jsem na pohřbu bratrance...mám nárok na volno? Děkuji

Aneta Poláková , Ústí nad Orlicí , 31.05.2017
Odpověď

Příbuzenský vztah bratranec není v Nařízení vlády uveden. Nárok Vám tedy nevzniká.

Julius Mlčoch
Otázka - Zákonné volno na pohřeb pro druha.

Kolik dnů volna má zaměstnanec na zařizování pohřbu a samotný pohřeb, jedná-li se o poměr druh-družka, kteří neměli...

Martina Rutová , Benešov , 31.05.2017
Odpověď

Dva dny a pokud pohřeb zařizuje, tak ještě den navíc.

Pavel Kuchynka , 02.06.2017
Otázka - Uložení urny do hrobu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat proč nemůžeme sami uložit urnu do hrobu i když jsem vedena jako nájemce hrobového...

Blanka Jandusová , Praha 9 , 30.05.2017
Odpověď

Podle zákona 256/2001 Sb. o pohřebnictví §22 odst.(7) lze zpopelněné lidské ostatky uložit na...

Julius Mlčoch
Otázka - Vydědění nevlastního bratra

Dobrý den, jsem syn nedávno zesnulého otce. Otec měl ještě jednoho syna (můj nevlastní bratr), se kterým se nikdy...

Václav Cajthaml , Praha 5 , 30.05.2017
Odpověď

Vyloučit z dědictví by ho mohl jen otec, pokud by ho v rámci závěti či samostatné listiny vydědil...

Pavel Kuchynka
Otázka - Můj otec

Dobrý den,chci se zeptat. Rodiče se rozvedli a můj otec se znova oženil. Vím, že mu zůstala zahrádka a garáž . Také...

marie nová , Chomutov , 30.05.2017
Odpověď

Pokud otec nezanechal žádný svůj majetek, tak není co dědit.

Pavel Kuchynka
Otázka - kondolence

Dobrý den,prosim o radu zda při pohrbu mého svagra mám stát s mým manželem a dalším bratrem společne s rodiči na...

llllll , Benešov , 29.05.2017
Odpověď

Neznám poměry v rodině a také místní zvyklosti, ale domnívám se, že by jste měla být po boku...

Julius Mlčoch
Otázka - Mám také nárok na dědictví

Rodiče se rozvedli, otec se podruhé oženil. Stýkali jsme se a navštěvovali. Jeho žena byla vždy na peníze a tak si...

marie nová , Cheb , 28.05.2017
Odpověď

Poud otec nezanechal žádný majetek, tak dědit nebudete. Pokud majetek zanechal, budete dědit...

Pavel Kuchynka
Otázka - dědictvi

V restitucích po rodičích jsem získala dům,jsem vdaná mám 2 syny,s manželem děti nemáme,on má také 2 děti,dům je...

Emilie Večerková , Nový Jičín , 28.05.2017
Odpověď

Po Vás bude dědit manžel a Vaše děti, každý rovným dílem. Manželovy děti dědit nebudou.

Pavel Kuchynka
Otázka - Účast na pohřbu

Dobrý den mám právo na placené volno na účast pohřbu když mi zemřel prastrýc?

Tereza , Brno-venkov , 27.05.2017
Odpověď

Bohužel nemáte. Tento příbuzenský vztah není v Nařízení vlády uveden.

Julius Mlčoch
Otázka - Zpopelnění bez obřadu

Odjíždím na delší dobu do zahraničí. V případě úmrtí maminky se nemohu vrátit. Nemám nikoho, kdo by se postaral....

Poláková , Břeclav , 27.05.2017
Odpověď

Toto se nedá tak paušálně stanovit. Prosím kontaktujte pohřební službu v místě a dohodněte...

Julius Mlčoch
Otázka - dědictví

Dobrý den chtěla bych se zeptat, příteli zemřela mamka a nevíme zda zanechala závět a přítelova sestra našla v bytě...

JAROMÍR SOJKA , Nymburk , 26.05.2017
Odpověď

Vše je nutné řešit u notáře, který dědictví bude vyřizovat. Pokud sestra vzala peníze, bude však...

Pavel Kuchynka
Otázka - Obřad pohřbu v sakrálních budovách.

Dobrý den. Chci se zeptat, zda existuje předpis určující, za jakých podmínek je možné vypravovat pohřební obřad ze...

Jan Fürst , Karviná , 25.05.2017
Odpověď

Nevím jakou akrální budovu máte na mysli. Pokud jde o kostel nebo modlitebnu, tak provoz a tedy i...

Julius Mlčoch
Otázka - dědictví po matce

nestýkám se se sestrou u které žila moje miminka, která zemřela, maminka měla doma našetřeno mnoho peněz, pokud je...

nováková , Česká Lípa , 25.05.2017
Odpověď

Notáři se pro jistotu můžete ozvat sama. Který notář dědictví řeší, zjistíte na okresním soudě...

Pavel Kuchynka
Otázka - Dědictví spolu s nezletilým

Dobrý den, zdědila jsem nemovitost spolu se svým nezletilým bratrem. Bratr je sirotek a já budu jeho poručník. Po...

Zazel , Praha 9 , 24.05.2017
Odpověď

Při nakládání s nemovitostí, kterou zčásti vlastní i nezletilý, potřebujete svolení soudu....

Pavel Kuchynka
Otázka - nevyřešené dědictví

Po smrti maminky prodal jiný sourozenec všechny její movitosti a peníze si ponechal. Notářské řízení o pozůstalosti...

bořek , Praha 5 , 24.05.2017
Odpověď

Bylo by nutné prokázat, že daná osoba věci skutečně vzala a prodala. Což však může být...

Pavel Kuchynka
Otázka - Nemáme na zaplacení notáře

Dobrý den, dědické řízení je skončeno. Se sestrou jsme se na všem dohodli. Jen momentálně nemám já na zaplacení...

Renata , Hradec Králové , 24.05.2017
Odpověď

Záleží jestli je nějaká lhůta uvedena v rozhodnutí nebo zda jste se dohodli. Pokud ne, mohla by...

Pavel Kuchynka
Otázka - Kdo dědí?

Bezdětna teta zemřela. Z rodiny má pouze neteř a její dvě dcery a pestounku, kterou mela v péči asi pět let. Kdo bude...

iva , Vsetín , 23.05.2017
Odpověď

Záleží, jaký konkrétní vztah byl s pěstnounkou, ale podle všeho by měla dědit ona společně s...

Pavel Kuchynka
Otázka - Dědictví

Dobrý den, můj otec zemřel před šesti lety. Po jeho pohřbu mi volali z notářské kanceláře, že dědické řízení se...

Ingrid Goliková , Karviná , 23.05.2017
Odpověď

V první řadě doporučuji nahlédnout do dědického spisu. Pokud bylo dědictví zastaveno pro...

Pavel Kuchynka
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 314 | 315 | 316 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Loading
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.