Poradna - 2010

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Zařizuji pohřeb, mají mí příbuzní(bratranec, sestřenice)

Dobrý den,zařizuji pohřeb, mají mí příbuzní(bratranec, sestřenice) nárok na dovolenou s nahradou mzdy na pohřeb...

Chodov, Chodov , 21.01.2010
Odpověď

Bohužel bratranec ani sestřenice nejsou osoby vyjmenované v Nařízení vlády, takže nemají nárok,...

Julius Mlčoch , 26.01.2010
Otázka - Před časem mi zemřel bratr a ted dochází k vyřízení

Dobrý den,před časem mi zemřel bratr a ted dochází k vyřízení pozůstalosti. Bratr byl rozveden,žil sám a má dvě...

Polná, Polná , 21.01.2010
Odpověď

Soud/notář zjistí zůstavitelův majetek a jeho dluhy a provede soupis aktiv a pasiv, a to včetně...

, 21.04.2010
Otázka - Chtěla bych se zeptat zda bývalý manžel, který se znovu

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda bývalý manžel, který se znovu oženil může závětí odkázat byt v os. vl. který...

Plzeň, Plzeň-jih , 21.01.2010
Odpověď

Tímto způsobem dceru vydědit nelze. K vydědění je třeba sepsat listinu o vydědění, která musí mít...

, 21.04.2010
Otázka - Nenašel jsem zde odpověď na otázku, jak postupovat,

Dobrý den, nenašel jsem zde odpověď na otázku, jak postupovat, když zemřel děda, žil ale v bytě vnuka. Považuje se...

Praha, Praha 1 , 20.01.2010
Odpověď

Přestěhovat věci je možné, do skončení dědického řízení by se však věci zůstavitele neměly např....

, 21.04.2010
Otázka - Chci se zeptat zda mám nárok na volno od zaměstnavatele,

Dobrý den, chci se zeptat zda mám nárok na volno od zaměstnavatele, pokud se potřebuji zúčastnit pohřbu svého...

Tábor, Tábor , 20.01.2010
Odpověď

Bohužel strýc není osoba uvedená v nařízení vlády č. 590/2006 Sb., které říká: Pracovní volno s...

Julius Mlčoch , 26.01.2010
Otázka - Je možné se přihlásit o výplatu z účtu mého zemřelého

Dobrý den,je možné se přihlásit o výplatu z účtu mého zemřelého otce který vůbec nebyl zahrnut do dědictví?A je...

Havlíčkův Brod, Havlíčkův Brod , 19.01.2010
Odpověď

V tomto případě bude nutné dodatečné projednání dědictví. Ust. § 175x o. s. ř. Stanoví, že...

, 05.04.2010
Otázka - Mám rodiče (93 a 89 let) o které již několik let pečuji.

Mám rodiče (93 a 89 let) o které již několik let pečuji. Mám dispoziční právo k nakládání s jejich úsporami. Účet je...

v Brně, České Budějovice , 19.01.2010
Odpověď

Ano, vaši rodiče mohou za svého života činit se svým majetkem jakékoli dispozice podle své úvahy....

, 05.04.2010
Otázka - Prosím dalo by se zjistit poslední místo odpočinku

Prosím dalo by se zjistit poslední místo odpočinku mého otce Rostislava Vrby. Zemřel asi v roce l952 a měl být údajně...

Náměšť nad Oslavou, Náměšť nad Oslavou , 18.01.2010
Odpověď

Bohužel na tento dotaz Vám neumím odpovědět. Pokud jste si alespoň trochu jistý, že byl pohřben v...

Julius Mlčoch , 20.01.2010
Otázka - Mému manželovi zemřel otec, zůstal po něm rodinný domek,

Dobrý den, mému manželovi zemřel otec, zůstal po něm rodinný domek, ve kterém bydlí manželova maminka a jeho bratr s...

Jižní Čechy, , 18.01.2010
Odpověď

Nejlepším řešením by bylo , kdyby všichni spoluvlastníci uzavřeli dohodu o zrušení...

, 05.04.2010
Otázka - Dobrý večer, moc prosím o radu. Mojí kamarádce dne

Dobrý večer, moc prosím o radu. Mojí kamarádce dne 14.1.2010 zemřel manžel - po dlouhé težké nemoci /nedož.35 let/....

Znojmo, Znojmo , 17.01.2010
Odpověď

Na účast dětí na pohřbu rodiče jsou různé názory. Dnes se řada lidí domnívá, že by děti neměli...

Julius Mlčoch , 26.01.2010
Otázka - 27.12.2009 mi zemřel otec. Žil v jednom domě se svojí

Dobrý den, 27.12.2009 mi zemřel otec. Žil v jednom domě se svojí sestrou (moje teta),se kterou jsem týden před jeho...

Praha 4, Augustinova 2072, Praha 1 , 14.01.2010
Odpověď

Z vašeho dotazu nevyplývá, zda váš otec dům vlastnil, nebo zda jej měl v podílovém...

, 05.04.2010
Otázka - Vaše odpověď ze dne 6.1.2010 (Jiří Hora, Advokátní

Vaše odpověď ze dne 6.1.2010 (Jiří Hora, Advokátní kancelář Mgr. Ing. Jiří Hora, Brno)na mou otázku položenou...

Ostrava, Ostrava-město , 12.01.2010
Odpověď

Náklady spojené s vypracováním znaleckých posudků i další náklady by měli nést všichni dědicové...

, 05.04.2010
Otázka - CHTEL JSEM SE ZEPTAT JAK DLOUHO MUZE TRVAT DEDICKE

DOBRY DEN CHTEL JSEM SE ZEPTAT JAK DLOUHO MUZE TRVAT DEDICKE RIZENI? UPLYNULO PUL ROKU A NIC NOTARE JSEM JESTE ANI...

v OPAVE, České Budějovice , 12.01.2010
Odpověď

Dědické řízení může trvat i několik roků. Přesnější informaci nebo radu musí podat právník nebo...

Julius Mlčoch , 17.01.2010
Otázka - před sňatkem jsme si pořídili s přítelem dům s pozemkem,

Dobrý den, před sňatkem jsme si pořídili s přítelem dům s pozemkem, v KN je vše zapsáno 1/2 na mě a 1/2 na přítele....

ˇCeská Třebová, , 12.01.2010
Odpověď

V tomto případě budete dědit v první skupině vy jako manželka a všechny 3 děti zůstavitele rovným...

, 05.04.2010
Otázka - chci se zeptat, zda platí nějaká pravidla při držení

Dobrý den, chci se zeptat, zda platí nějaká pravidla při držení hasičské stráže u rakve při obřadu.

Zruč nad Sázavou, Zruč nad Sázavou , 12.01.2010
Odpověď

Čestná stráž u rakve se zemřelým se stojí podélně na obou stranách rakve. Není přesně stanoven...

Julius Mlčoch , 17.01.2010
Otázka - Jak dlouhá je čekací lhůta na zahájení dědického řízení,

Jak dlouhá je čekací lhůta na zahájení dědického řízení, pakliže nějaká je. Loňského roku zemřel tatínek, od úřadů...

KLATOVY, Klatovy , 12.01.2010
Odpověď

Čekací doba je různá, není stanovena zákonem a její délka se v jednotlivých případech může...

, 05.04.2010
Otázka - Chtěla jsem se zeptat, jestli je vhodné mít na pohřeb

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je vhodné mít na pohřeb sv. modrou bundu. V pátek se koná pohřeb bratrance...

, 11.01.2010
Odpověď

Podle zásad společenského chování, mají být blízcí pozůstalí oblečeni v černém nebo tmavém...

Julius Mlčoch , 13.01.2010
Otázka - 8.1.2010 mi umřel otec. O tom že byl nemocný a ležel

Dobrý den, 8.1.2010 mi umřel otec. O tom že byl nemocný a ležel v kritickém stavu celý měsíc v nemocnici mi jeho...

Ostrava, Ostrava-město , 10.01.2010
Odpověď

Zákonnými dědici po vašem otci jste vy a bratr. Zanechal-li otec závěť ve prospěch družky, pak se...

, 05.04.2010
Otázka - Dobry vecer chtela jsem se zeptat když muj otec zemrel

dobry vecer chtela jsem se zeptat když muj otec zemrel a zanechal barak ktery se deli na pulku a dve čtvrtky . jak to...

luhov, , 10.01.2010
Odpověď

Dědickou daň platí pouze dědicové. Když někdo odmítne dědictví, není dědicem a dědickou daň...

, 05.04.2010
Otázka - Vážený pane Mlčochu, dovolte mi obrátit se na Vás s

Vážený pane Mlčochu, dovolte mi obrátit se na Vás s konkrétním dotazem týkající se fakturace za převozy zesnulých....

Moravskoslezský kraj, , 08.01.2010
Odpověď

Problém převozu zemřelých, ať již na pitvu, nebo k uložení do úložných prostor u pohřební služby,...

Julius Mlčoch , 17.01.2010
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 24 | 25 | 26 | 27 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.