Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Mám tento dotaz. Jsem rozvedená a s bývalým manželem

Dobrý den, mám tento dotaz. Jsem rozvedená a s bývalým manželem jsme měli 13-letou dceru. Po našem rozvodu zůstala...

Martina Nejedlá , Brno , Brno-město , 02.05.2007
Odpověď

Vážená paní Nejedlá, majetek své dcery budete jako její zákonná zástupkyně spravovat vy. Jste...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Jsem svobodná, bezdětná, mám 4 sourozence, rodiče už

Jsem svobodná, bezdětná, mám 4 sourozence, rodiče už nežijí. Hodlám sepsat závěť a v ní odkázat majetek výhradně svým...

Eva Hradecká , Praha , Praha 1 , 02.05.2007
Odpověď

Vážená paní Hradecká, sourozenci v žádném případě neopomenutelní dědici nejsou. Můžete tedy svůj...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Prosím, z jakého čísla se vypočítává vdovský důchod?

Dobrý den. Prosím, z jakého čísla se vypočítává vdovský důchod? Zemřelý strýc měl důchod přes 8000,- , ale tetě...

Hnilicova jana , Hodonín , Hodonín , 30.04.2007
Odpověď

Vážená paní Hnilicová, § 51 zákona č. 155/1995 Sb. říká následující: „(1) Výše základní...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - začátkem března mi zemřela babička,( maminka mojí

Dobrý den, začátkem března mi zemřela babička,( maminka mojí matky),jsem přesvědčená, že nezanechala závěť. Vzhledem...

Helena Jelínková , Praha 5 , Praha 5 , 29.04.2007
Odpověď

Vážená paní Jelínková, pokud se Vaše matka se svým bratrem nedohodnou a strejda nechce podíl...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Měla bych na Vás dotaz. Já i manžel jsme měli uzavřené

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Já i manžel jsme měli uzavřené každý sám stavební spoření. Manžel nyní zemřel,...

Miluše Janczyková , Třinec , Třinec , 29.04.2007
Odpověď

Vážená paní Janczyková, v případě úmrtí účastníka stavebního spoření přecházejí práva a...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Moje teta má 6 sourozenců a nechce sepsat závěť. Nikdy

Dobrý den, moje teta má 6 sourozenců a nechce sepsat závěť. Nikdy nebyla vdaná a děti také nemá. Jak by to bylo s...

Daniela , Plzeňský kraj , 27.04.2007
Odpověď

Vážená Danielo, či Milane, v případě, že by některý ze sourozenců tety v době její smrti již...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Můj vlastní otec a jeho nová manželka si koupili před

Můj vlastní otec a jeho nová manželka si koupili před 20lety chalupu,kterou nyní převedli formou darovací smlouvy na...

Švecová Irena , Teplice , Teplice , 27.04.2007
Odpověď

Vážená paní Švecová, ve Vašem případě asi nepůjde nic moc dělat. Jedna možnost je, že soud při...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Zemřela mi bezdětná teta a já zařizuju pohřeb. Zajímalo

Zemřela mi bezdětná teta a já zařizuju pohřeb. Zajímalo by mě, zda mám nárok na placené volno, přestože jsem s tetou...

Jaroslava Krůželová , Štítná nad Vláří , 27.04.2007
Odpověď

Bohužel příbuzenský vztah, který se označuje jako "teta" není v nařízení vlády č. 590/2006 Sb....

Julius Mlčoch , 30.04.2007
Otázka - Mám dotaz. Zemřel mi nedávno manžel a zůstaly nemovitosti.

Dobrý den, mám dotaz. Zemřel mi nedávno manžel a zůstaly nemovitosti. Notář už se ozval a tak se ptám :musím nechat...

Irena Pokorná , Praha , Praha 1 , 27.04.2007
Odpověď

Vážená pani Pokorná, obvyklá cena majetku patřícího do dědictví se určuje především na základě...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Jaký druh kytice se má pokládat před rakev. Aneb jaký

Jaký druh kytice se má pokládat před rakev. Aneb jaký druh květin je vhodný.

Maturam , znojmo , Znojmo , 25.04.2007
Odpověď

Kytice na položení je druh vazby, která má rovnou základnu a z ní vychází aranžování vlastní...

Julius Mlčoch , 30.04.2007
Otázka - před třemi lety mi zemřel otec, nebyl jsem přizván

Dobrý den, před třemi lety mi zemřel otec, nebyl jsem přizván k dědickému řízení resp. ani o ničem spraven dopisem...

Petr Jančálek , Kopřivnice , Kopřivnice , 25.04.2007
Odpověď

Vážený pane Jančálku, účastníky dědického řízení jsou všichni ti, o nichž lze mít důvodně za to,...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Zajímalo by mne jak je to s odklízením zeminy při stavbě

Dobry den,zajímalo by mne jak je to s odklízením zeminy při stavbě hrobového zařízení za a/urnového hrobu za...

Helena , ustecky kraj , 25.04.2007
Odpověď

Jakákoliv činnost na pohřebišti smí být konána jen se souhlasem provozovatele pohřebiště. To se...

Julius Mlčoch , 30.04.2007
Otázka - Zemřel můj bývalý manžel otec mého syna. Je to jediný

Dobrý den, zemřel můj bývalý manžel otec mého syna. Je to jediný dědic. Synovi je 14let. Pohřeb vypravila matka...

Kopecká , Přerov , Přerov , 25.04.2007
Odpověď

Vážená paní Kopecká, Váš syn, jako jediný dědic svého otce, je nepochybně oprávněn udělat mu...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - chtěla bych poprosit o odpověď na následující otázku.

Dobrý den, chtěla bych poprosit o odpověď na následující otázku. Po smrti manželovy maminky by měli dostat v rámci...

Veronika Chaloupková , Plzeň , Plzeň-jih , 24.04.2007
Odpověď

Vážená paní Chaloupková, zákon nečiní rozdíl mezi dětmi svých rodičů, tedy z kterého jsou...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Prosím o tuto informaci: Jsme dva bratři,kteří jsme

Dobrý den,prosím o tuto informaci: Jsme dva bratři,kteří jsme jediní dědici po naší zemřelé matce,která žila sama bez...

Štefan , Praha , Praha 1 , 24.04.2007
Odpověď

Vážený Štefane, v takovémto případě jsou práva a povinnosti ze stavebního spoření předmětem...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Mé přítelkyni zemřela prababička. Poslední rozloučení

Dobrý den, mé přítelkyni zemřela prababička. Poslední rozloučení bude v kostele, chtěl sem se tedy zeptat,kde je mé...

Tomáš , Jihočeský kraj , 24.04.2007
Odpověď

Domnívám se, že bude jistě v blízkosti rodiny, protože jak uvádíte máte s rodinou velice pěkný...

Julius Mlčoch , 26.04.2007
Otázka - řeším problém pozemku, který je v katastru veden na

Dobrý den, řeším problém pozemku, který je v katastru veden na dávno zemřelou majitelku. Objevil se až při opravách...

Zdeněk , Liberec , Liberec , 24.04.2007
Odpověď

Vážený Zdeňku, obecně lze samozřejmě zpochybňovat téměř cokoliv, tedy i zamítnutí dědictví, ale...

Jiří Švehla , 14.05.2007
Otázka - Zemřela babička, pohřeb měla do hrobu. Pohřební ústav

Zemřela babička, pohřeb měla do hrobu. Pohřební ústav tvrdil, že podle zákona platného od tohoto roku musí být rakev...

Hana Stará , Kostelecko , 23.04.2007
Odpověď

Rozhodující je, zda bylo pohřbení do hrobu nebo hrobky. Pokud byla rakev se zemřelým uložena do...

Julius Mlčoch , 26.04.2007
Otázka - Chtěla jsem se zeptat na otázku ohledně vdovského důchodu.

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na otázku ohledně vdovského důchodu. Zemřel nám tatínek a nevíme jak máme vyřídit...

Jolana Vondrová , Kostelec nad Labem , Červený Kostelec , 23.04.2007
Odpověď

Vdovský důchod vyřizuje Správa sociálního zabezpečení, a tam Vám nejlépe poradí jak sepsat...

Julius Mlčoch , 26.04.2007
Otázka - Prosím o radu. Mému otci v roce 1993 umřel otec a po

Prosím o radu. Mému otci v roce 1993 umřel otec a po něm zdědil 1/4 domu, jeho bratr zdědil také 1/4 a zbytek...

Gábina , Moravskoslezský kraj , 23.04.2007
Odpověď

Vážená Gábino, to že Vaše babička darovala Vašemu strýci svůj podíl na nemovitosti neznamená, že...

Jiří Švehla , 14.05.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 318 | 319 | 320 | 321 | .... 332 | 333 | 334 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.