Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Když zemře jeden z manželů a zanechá dluh (např. 10.000,-

Když zemře jeden z manželů a zanechá dluh (např. 10.000,- Kč). Kdy musí společnost, která peníze půjčila uplatnit své...

Praha 4, Praha 4 , 22.06.2007
Odpověď

Společnost může své právo uplatnit jak v řízení o dědictví, kde bude její pohledávka vůči...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Zajímalo by mě, kdo hradí zpopelnění a ostatní náklady

Zajímalo by mě, kdo hradí zpopelnění a ostatní náklady na kremaci mrtvě narozeného dítěte, když rodiče se tohoto...

Praha 5, Praha 5 , 21.06.2007
Odpověď

Zákon o pohřebnictví neřeší případy mrtvě narozeného dítěte. Podle zdravotnických předpisů se o...

Julius Mlčoch , 28.06.2007
Otázka - Prosím chtěla bych vědět jak je to s nárokem na placené

Dobrý den, prosím chtěla bych vědět jak je to s nárokem na placené volno při vyřizování na úřadech, lékař a jiné...

Česká Lípa, Česká Lípa , 21.06.2007
Odpověď

Volno při podobných záležitostech upravuje v § 191 an. zákoník práce č. 262/2006 Sb. spolu s...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Můj vlastní otec před svou smrtí daroval chatu svojí

Můj vlastní otec před svou smrtí daroval chatu svojí vnučce ( dceři mojí sestry). O darování jsem jako dědic v přímě...

Praha, Praha 1 , 21.06.2007
Odpověď

Úspěšně napadnout darování chaty vnučce z toho titulu, že jste přímý dědic a nějaký podíl měl...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Chtěl bych vědět zda budu muset vyplatit své sourozence

Dobrý den Chtěl bych vědět zda budu muset vyplatit své sourozence z domu který mi darovaly rodiče za svého života.(...

Olomouc, Olomouc , 21.06.2007
Odpověď

Vaši sourozenci žádné právo na výplatu podílů z domu nemají. Jelikož však při darování domu nešlo...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Prosím o sdělení zda má nárok a na jakou část dědictví

Prosím o sdělení zda má nárok a na jakou část dědictví jeden ze sourozenců když byla převážná část majetku zemřelého...

Praha, Praha 1 , 21.06.2007
Odpověď

Jeden ze sourozenců má samozřejmě právo na svůj podíl z dědictví, ale pouze z toho majetku, který...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Nedávno zemřela má sousedka, která žila sama a neměla

Dobrý den,nedávno zemřela má sousedka, která žila sama a neměla žádné příbuzné ani děti. Prý údajně měl její ( již 20...

Střední Čechy, , 21.06.2007
Odpověď

Pokud Vaše sousedka opravdu nemá žádné dědice, připadne její majetek státu. Od něho byste jej...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Mám na Vás prosím několik otázek. Minulý týden jsem

Dobrý den, mám na Vás prosím několik otázek. Minulý týden jsem se dověděla úplnou náhodou, že náhle zemřel můj bratr....

Praha - Kolovraty, Praha 1 , 20.06.2007
Odpověď

Pokud jde o postup podle zákona č. 256/2001 Sb. ta organizace u které je zemřelý uložen, má...

Julius Mlčoch , 26.06.2007
Otázka - Mám dotaz a moc prosím o radu. Když soudní komisař

Dobrý den, mám dotaz a moc prosím o radu. Když soudní komisař řeší dědické řízení a sourozenci nejsou schopni se...

Blansko, Blansko , 18.06.2007
Odpověď

Pokud se sourozenci nedohodnou, soud jim potvrdí dědictví podle jejich podílů. Cenu domu by měl...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Prosím o radu - zda jako dědic mohu napadnout odhad

Dobrý den, prosím o radu - zda jako dědic mohu napadnout odhad nemovitosti, který se mi zdá podezřele nízký. Jak mám...

severní čechy, , 18.06.2007
Odpověď

Pokud se Vám odhad nemovitosti zdá příliš nízký, můžete si nechat vypracovat posudek jiný a jím...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Zemřela nám babička v Pardubicích a my jsme to náhodou

Zemřela nám babička v Pardubicích a my jsme to náhodou zjistili až když ji Magistrát dal zpopelnit 14 dni po smrti....

New York, , 18.06.2007
Odpověď

Odpověď na tento dotaz je stejná jako v dotazu pani Leskourové. Opět vše proběhlo podle...

Julius Mlčoch , 26.06.2007
Otázka - s přítelem žijeme ve společné domácnosti několik let,

Dobrý den, s přítelem žijeme ve společné domácnosti několik let, máme dítě. Nyní zemřel přítelův otec. Mám nárok na...

Ostrava, Ostrava-město , 18.06.2007
Odpověď

Máte právo na poskytnutí pracovního volna s náhradou mzdy v délce 1 dne k účasti na pohřbu tchána...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Přeji hezký den, chtěl bych se zeptat Mojí mamince

Přeji hezký den, chtěl bych se zeptat Mojí mamince zemřel manžel(společné děti nemají, nevlastní otec má 3 děti)....

Litvínov, Litvínov , 18.06.2007
Odpověď

Záleží na tom, jak celou věc posoudí notář. Pokud bude majetek manžela maminky, po vypořádání...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Jak postupovat, když v ČR zemře občan NSR, s trvalým

Jak postupovat, když v ČR zemře občan NSR, s trvalým bydlištěm v NSR a chce být pohřben v ČR - má zde družku a syna....

Most, Most , 17.06.2007
Odpověď

Pohřbít cizího státního příslušníka náš zákon nezakazuje. V každém případě by však měl být...

Julius Mlčoch , 21.06.2007
Otázka - Chtěla jsem se zeptat, jak je to s děděním družstevního

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s děděním družstevního bytu. Zemřel mi tatínek a děti z prvního...

Ov, České Budějovice , 17.06.2007
Odpověď

Pokud bylo právo na družstevní byt nabyto za trvání manželství, zůstává členem družstva Vaše...

Jiří Švehla , 20.07.2007
Otázka - Když mi byli čtyři roky, tragicky mi zemřela matka.

Dobrý den,když mi byli čtyři roky, tragicky mi zemřela matka. Vyrůstal jsem s otcem, který si našel jinou ženu do...

, 15.06.2007
Odpověď

Jako syn máte samozřejmě nárok na dědický podíl po svém otci, a to i v případě, že jste se s ním...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Ráda bych s zeptala, jak probíhá rozloučení na rozptylové

Dobrý den,ráda bych s zeptala, jak probíhá rozloučení na rozptylové loučce. Jedná se mi o to, kdo provádí rozptyl a...

Praha, Praha 1 , 14.06.2007
Odpověď

Rozptyl na rozptylové loučce zajišťuje pracovník provozovatele pohřebiště na kterém je loučka...

Julius Mlčoch , 21.06.2007
Otázka - Chtěla jsem se zeptat na účast na pohřbu. Bývalému

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na účast na pohřbu. Bývalému manželovi zemřela maminka, rozešli jsme se před čtyřmi...

Rakvice, , 14.06.2007
Odpověď

V tomto případě záleží na Vašem vzájemném vztahu s bývalým manželem. Kondolence by jistě měla...

Julius Mlčoch , 21.06.2007
Otázka - Chtěla jsem se zeptat na nárok na paragraf při účasti

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na nárok na paragraf při účasti na pohřbu babičky, která nežila se mnou ve společné...

Ledvice, , 14.06.2007
Odpověď

Nárok na nezbytně nutnou dou nejvýše 1 den na účast na pohřbu prarodiče je v Nařízení vlády č....

Julius Mlčoch , 21.06.2007
Otázka - Moji rodiče společně investovali do otevřených podílových

Dobrý den, moji rodiče společně investovali do otevřených podílových fondů, aby měli finanční rezervu na stáří. Účty...

Praha, Praha 1 , 13.06.2007
Odpověď

Plná moc, kterou maminka má, smrtí tatínka zanikla, pokud v ní ovšem nebylo stanoveno, že jeho...

Jiří Švehla , 20.07.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 320 | 321 | 322 | 323 | .... 339 | 340 | 341 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.