Poradna - 2009

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - 23.12. nam zesnul dedecek. Kde mame pres svatky hledat

Dobry den, 23.12. nam zesnul dedecek. Kde mame pres svatky hledat pohrebni sluzbu, nejlepe v Brne-Bystrci? Jaky je...

Brno, Brno-město , 25.12.2009
Odpověď

Dobrý den, Bohužel nevím jak mají otevřeno pohřební služby v Brně. Jistě to však naleznete na...

Julius Mlčoch , 28.12.2009
Otázka - lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí

Dobrý den, lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí a zbylým např. zařízení bytu?Nebo musí být všichni...

Nové Město nad Metují, Nové Město nad Metují , 22.12.2009
Odpověď

Svůj byt můžete odkázat pouze jednomu z potomků, je třeba však pamatovat i na to, že nezletilému...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Zemřel nám dědeček, jeho manželka, kterou si vzal jako

Dobrý den, zemřel nám dědeček, jeho manželka, kterou si vzal jako vdovu se třemi dcerami, zemřela před 4 lety. Mají...

Vítkov, Vítkov , 20.12.2009
Odpověď

K otázce první uvádím, že pokud dědeček dcery manželky nikdy neosvojil a jeho manželka zemřela...

Julius Mlčoch , 22.12.2009
Otázka - 18.12. zemřela má matka, po které jak vím zůstaly dluhy

Dobrý den, 18.12. zemřela má matka, po které jak vím zůstaly dluhy na elektřině a nevím jestli také na nájmu bytu...

Havířov, Havířov , 20.12.2009
Odpověď

Dle § 463 an. obč.zák. může dědic dědictví odmítnout. Odmítnutí se musí stát ústním prohlášením...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve

Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve prospěch matky.O matku se starala sestra,matka jí dávala...

Praha, Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Každý může se svým majetkem za svého života nakládat dle vlastního uvážení. Pokud tedy Vaše...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném

Dobrý den, prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném domě, který vlastníme každý jednou polovinou. Má...

Praha 1, Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Děti Vaší družky jsou dědici v první skupině. Vy přicházíte v úvahu až jako dědic ve druhé...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Chci se zeptat jestli jde zjistit kde leží Alena Červinková

Dobrý den chci se zeptat jestli jde zjistit kde leží Alena Červinková nar.28.2.1948 + 5.1.1995 Měla pohřeb na...

V Berouně, České Budějovice , 16.12.2009
Odpověď

Bohužel na tento dotaz nemohu odpovědět. Obraťte se na Správu hřbitova Olšany. Pokud je na...

Julius Mlčoch , 22.12.2009
Otázka - Před 2týdny zemřel můj bývalý manžel se kterým mám

Dobrý den.Před 2týdny zemřel můj bývalý manžel se kterým mám 2děti.Zletilého, ale studujícího syna a nezletilou...

Hradec Králové, Hradec Králové , 16.12.2009
Odpověď

Odmítnout dědictví jménem nezletilého mohou jeho rodiče, avšak k platnosti odmítnutí dědictví je...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Mám dvě děti a chtěl bych napsat závět, kde bych rozdělil

Dobrý den, mám dvě děti a chtěl bych napsat závět, kde bych rozdělil majetek, aby se předešlo případným neshodám po...

PRAHA, Praha 1 , 15.12.2009
Odpověď

Samozřejmě máte právo v závěti odkázat svůj majetek svým dětem (i když ti by dědili již v první...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Dobrý večer ,prosim o radu ,manželovi zemřela maminka

dobrý večer ,prosim o radu ,manželovi zemřela maminka ,která vlastnila rodinný dům a nezanechala žádnou závěť.V tomto...

ostrava hrabůvka, Ostrava-město , 14.12.2009
Odpověď

Váš problém není ani tak právní, jako spíše ekonomický. Pokud bratr na vaše podmínky není ochoten...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Měla bych dotaz - mí rodiče vlastní dvě nemovitosti.

Měla bych dotaz - mí rodiče vlastní dvě nemovitosti. Jednu vlastní oba dohromady v SJM, druhou vlastní pouze otec. V...

Strakonice, Strakonice , 13.12.2009
Odpověď

Pokud nechcete, aby došlo k darování nemovitostí za života otce, pak není možno zajistit, abyte...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Prosím o odpověd´ na dotaz.Proč nyní při odvozu zemřelého

Prosím o odpověd´ na dotaz.Proč nyní při odvozu zemřelého z bytu přijede pophř.služba bez rakve a nebožtíka odvážejí...

Turnov, Turnov , 13.12.2009
Odpověď

Odpověď panu Šmídovi. Pohřební služba, která odváží zesnulého z místa úmrtí nemusí být stejná s...

Julius Mlčoch , 16.12.2009
Otázka - Jsem rozvedená, mám dva syny a přítele. Synové se

Dobrý den. Jsem rozvedená, mám dva syny a přítele. Synové se svými rodinami nám jezdí pouze když něco mají a to pro...

Česká Kamenice, Česká Kamenice , 11.12.2009
Odpověď

Je třeba zohlednit zákonný požadavek, že zletilému potomkovi (předopkládám, že synové jsou...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Mám dotaz - z čeho se u bytu vypočítává cena pro účely

Dobrý den, mám dotaz - z čeho se u bytu vypočítává cena pro účely dědictví - z odhadní ceny nebo tržní ceny reálné na...

Strakonice, Strakonice , 10.12.2009
Odpověď

Pro účely vypořádání dědictví je rozhodující tzv. cena obvyklá nemovitosti. Druhá část otázky by...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Pred dvema dny jsem se dozvedela, ze zemrela maminka

Dobry den, pred dvema dny jsem se dozvedela, ze zemrela maminka me vzdalene tety. V poslednich nekolika letech jsem...

Brno, Brno-město , 08.12.2009
Odpověď

Odpověď pani Švecové. Není nikde stanoveno, že kondolence musí dorazit k pozůstalým v den...

Julius Mlčoch , 16.12.2009
Otázka - zemrel nas kolega a chceme vystavit jeho fotografii.

Dobry den, zemrel nas kolega a chceme vystavit jeho fotografii. Existuji ustalena pravidla, na kterou stranu...

Praha, Praha 1 , 08.12.2009
Odpověď

Odpověď panu Radkovi. V knihách o etice jsem přesné instrukce nenašel, ale v praxi se smuteční...

Julius Mlčoch , 16.12.2009
Otázka - Prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího

Dobrý den,prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího manželství.Moji rodiče postavili dům.Můj otec je...

ústecký kraj, , 07.12.2009
Odpověď

Jestliže jste syna svého manžela neosvojila, pak tento není Vaším zákonným dědicem. Pokud tedy...

Julius Mlčoch , 16.12.2009
Otázka - Musí notář vyžadovat ohodnocení společného podílu v

Musí notář vyžadovat ohodnocení společného podílu v bytovém družstvu a tudíž i poplatky v dědickém řízení, jestliže...

Praha, Praha 1 , 05.12.2009
Odpověď

Notář skutečně může ocenění hodnoty podílu v bytovém družstvu požadovat.

Jiří Hora , 16.12.2009
Otázka - Kdo je povinen financovat pohřeb bezdomovci,se kterým

Kdo je povinen financovat pohřeb bezdomovci,se kterým nebyli sourozenci v kontaktu a má dvě děti z rozvedeného...

Česká republika, Česká Lípa , 03.12.2009
Odpověď

Neobjedná li nikdo v termínu do 96 hodin od úmrtí pohřeb přechází tato povinnost na obecní úřad v...

Julius Mlčoch , 27.12.2009
Otázka - Otec zemřel v červnu 2009.Po rozvodu s mou matkou ,(před

Dobrý den,otec zemřel v červnu 2009.Po rozvodu s mou matkou ,(před 54 lety)si žil svým životem.Náš kontakt byl...

Praha, Praha 1 , 03.12.2009
Odpověď

Na odpověď se musíte zeptat u firmy Pegas. Určitě mají ceník ve kterém je cena za pohřeb bez...

Julius Mlčoch , 27.12.2009
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 14 | 15 | 16 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.