Poradna - prosinec 2012

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - hledam rodinu

Dobry den,hledam hrob matky,ktera me dala po narozeni k adopci,jmenovala se Helena Minxova,nar.13.4.1933 v Kromerizi...

ziji v Praze, , 12.12.2012
Odpověď

Bohužel tuto informaci nemám kde zjistit. Pokud víte, že zemřela ve Vamberku pokuste se pátrat u...

Julius Mlčoch , 20.12.2012
Otázka - platba dědické daně

Dobrý den, před dvěma měsíci zemřel můj otec. Nyní řešíme, kolik budeme platit za vyřízení veškerých úkonů od notáře...

Litoměřice, Litoměřice , 12.12.2012
Odpověď

Máte pravdu, odměna notáři se vypočítává z hodnoty dědictví. Tzn. čím vyšší je hodnota...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - pohřebné

dobrý den chtěla jsem se zeptat zemřela mi maminka na těžkou nemoc a jestli mám nárok na pohřebné děkuji

duchcov, Duchcov , 11.12.2012
Odpověď

Nárok na pohřebné by jsete měla, pokud by jste byla nezaopatřeným dítětem. Jinak se pohřebné...

Julius Mlčoch , 20.12.2012
Otázka - PROZBICKA

Dobry den v kvetnu nam umrel strejda ,muj bratranec zaplatil pohreb dostal po otci pulku baraku a letos v listopadu...

sazava , , 11.12.2012
Odpověď

Chování této paní se mi jeví velice nestandartně. Doporučuji reagovat pouze na dopis od notáře,...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Vracení pohrebneho

Dobry den,chci se zeptat jestli se vrací pohřebné moje maminka zemřela v roce 2010.dekuji koubova

Praha, Praha 1 , 11.12.2012
Odpověď

Dle Zákona č. 117 /1995/Sb. o sociálních podporách v §47 má nárok na pohřebné osoba, která...

Martin Červený , 31.12.2012
Otázka - dědictví

v roce 2011 mi zemřel otec.moje matka zdědila půlku domu a já s mými 2 sestrami po čtvrtině druhé poloviny.po dohodě...

jesenice, , 10.12.2012
Odpověď

Pokud jste se dědictví dohodou vzdala, tak toto již nemůžete nijak zvrátit.

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Peníze na účtě a byt v OV - bezdětná osoba

Dobrý den, jsem svobodná, bezdětná, rodiče i bratr žijí. Vlastním byt v OV + úspory na účtě přes 700.000,-. Jaká...

Praha, Praha 1 , 10.12.2012
Odpověď

Pokud se vdáte a následně byste zemřela bez sepsané závěti, bude po Vás vše dědit Váš manžel....

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Předvolání

Dobrý den,mému otci který letos zemřel přišel následující dopis:Předvolání Ve věci řízení o dědictví po...

Třebíč, Třebíč , 09.12.2012
Odpověď

Je možné, že se objevil nějaký dodatečný majetek zemřelé, a proto se znovuotevřelo dědické...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - ODMĚNA NOTÁŘI

PROSÍM VÁS JE STANOVENA LHŮTA ,KDY SE MÁ PLATIT ODMĚNA NOTÁŘI?PROBĚHLO POUZE PŘEDBĚŽNÉ JEDNÁNÍ,NYNÍ MÁME JET NA...

STŘEDOČESKÝ KRAJ, , 08.12.2012
Odpověď

Odměnu notáři je třeba zaplatit. Notář ji může požadovat již na prvním jednání. Odměna vysoká...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Dědictví

Dobrý den mám dotaz možná je hloupý ale stejně mě to zajímá.Pokud zemře rodič jediný koho mám a zaplatím pohřeb což...

Jablonné nad Orlicí, , 08.12.2012
Odpověď

Samozřejmě, dědictví můžete odmítnout v každém případě. Nemá to vliv na vypravení pohřbu....

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Ozval se věřitel

Dobrý den Dědické řízení skončilo 26.5.2008 a 5.12.2012 se ozval věřitel(home credit) o kterym jsme ani nevěděli, že...

Litvínov, Litvínov , 07.12.2012
Odpověď

Obecná promlčecí doba jsou 3 roky. Tato doba se však nebude počítat od skončení řízení, ale od...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - zřeknutí

Zdědili jsme se sestrou majetek po zemřelém otci na slovensku, sestra se u notáře majetku zřekla bez toho aby určila...

Kopřivnice, Kopřivnice , 06.12.2012
Odpověď

V první řadě majetek přechází na její děti. Pokud tyto dědictví rovněž odmítnou, připadně tento...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - znovuotevření dědického řízení

Jeden z dědiců při dělení dědictví zapřel, že byl už finančně vypořádán. Jedná se o podíl na nemovitosti. Doklady o...

v Praze, České Budějovice , 06.12.2012
Odpověď

V tomto případě není potřeba znovuotvírat dědické řízení, svého nároku se můžete domáhat přímo...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - pohreb+zreknuti se dedictvi+hrob

Dobry den, zemrel mi otec a s vysokou pravdepodobnosti po nem zustali dluhy. Chtel jsem se zeptat zda pokud se...

Praha, Praha 1 , 05.12.2012
Odpověď

Odmítnutí dědictví nemá žádný vliv na možnost vypravit pohřeb. Co se týká hrobu, je nutné...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Dědictví po dědovi

Dobrý den,v květnu 2012 nám zemřel otec už máme ukončené dědictví,ale zjistili jsme že na dědu (jeho otce)jsou...

okres Vyškov, Hranice (okres Přerov) , 05.12.2012
Odpověď

Je možné, že při vypořádávání dědictví po dědovi se tyto pozemky zapoměli zahrnout do dědictví....

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Dědictví

Dobrý den, obracím se na vás s otázkou a radou, naše sousedka letos ovdověla, její manžel měl 3 děti s prvního...

Vítkov, Vítkov , 04.12.2012
Odpověď

V tuto chvíli sousedce nikdo nemůže přikázat, kolik má splácet. Záleží jen a pouze na to tom,...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Vyplacení dědictví

Dobrý den, zemřel dědeček z otcovy strany,který asi nezanechal závěť.Bohudík babička ještě žije ale myslí si,že...

Morava, , 04.12.2012
Odpověď

Ze zákona bude dědit babička a děti dědečka (v tomto případě minimálně Váš otec). Pokud otec již...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - dědictví

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu. Před měsícem mému příteli zemřela maminka a byl poté u notářky, která mu...

Praha, Praha 1 , 04.12.2012
Odpověď

Odměna notáři se skutečně počítá z hodnoty dědictví, je tedy nutné si znalecký posudek nechat...

Marta Ptáčková , 20.12.2012
Otázka - Nárok na placené volno při pohřbu v zahraničí

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na placené volno na pohřeb na Slovensku,jestliže zemřela babička...

Č.Budějovice, , 03.12.2012
Odpověď

Nárok na účast na pohřbu prarodiče manžela máte. Nařízení vlády říká „na nezbytně nutnou dobu,...

Julius Mlčoch , 10.12.2012
Otázka - sirotci penize

Nase mama (zemrela 2000)dostala v roce 1939/40 vyplacene penize ktere pry byly ze sirotciho fondu. Jeji porucnik byl...

Sydney Australie, , 01.12.2012
Odpověď

Bohužel na tento dotaz neumím odpovědět. Jednak je to příliš vzdálená minulost a vůbec nemám...

Julius Mlčoch , 10.12.2012
<   | 1 | 2 | 3 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.