Poradna: Chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá vyřízení pozůstalosti.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá vyřízení pozůstalosti. Dne 25.6 2007 jsem u notáře zaplatila odměnu a čekám na vyrozumění soudu (Opava). Co můžu udělat pro to, abych to urychlila (zajet k soudu a co vzít s sebou). Jaká lhůta je stanovená k vyřízení.

Kozmice u Hlučína , 01.08.2007
Odpověď

To jak dlouho trvá dědické řízení nelze předem odhadnout, záleží to na konkrétních okolnostech (složitost případu, množství dědiců, jejich spolupráce atd.). Každopádně by Vás ještě měl notář pozvat na jednání, kde od Vás určitě bude chtít vědět, jaký majetek a dluhy zůstavitel měl, aby mohl udělat soupis aktiv a pasiv dědictví a ocenit ho. Pokud jde o nemovitosti, bude pravděpodobně na dědicích, pokud se nedohodnou na ceně nemovitostí, aby zařídili jejich znalecký odhad. Žádná lhůta pro projednání však stanovena není. Může to trvat jak 3 měsíce, tak v extrému třeba i 3 roky nebo déle.

Jiří Švehla , 13.08.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.