Poradna: Má tchyně má 6 dětí.Po její smrti byla stanovena čistá

Sekce: Dědictví

Otázka:

Má tchyně má 6 dětí.Po její smrti byla stanovena čistá hodnota dědictví např. 10.000 kč. Tato částka se rozdělí rovným dílem mezi všechny dědice.Moje otázka zní:Pokud je jeden z dědiců nezvěstný rozdělí se jeho díl mezi jeho děti?

Tachovsko , 27.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Podle občanského zákoníku, ustanovení §468 se k dědici neznámému nebo neznámého pobytu, který byl o svém dědickém právu včas a řádně vyrozuměn vyhláškou soudu a který v určené lhůtě o sobě nedal vědět, se při projednání dědictví nepřihlíží. V případě, že je znám ale pobyt jeho dětí, bude jeho podíl rozdělen mezi ně, a to stejným dílem, který by jinak náležel jemu.

Jiří Hora , 05.08.2009







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.