Poradna: vyplácení dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ¨prosím o informaci, zda bude muset manžel vyplatit sestru po smrti jejich matky.My s matkou bydlíme v 1 domě s velkou zahradou a vlastníky tohoto domu je spoloviny manžel a matka.Staráme se a investovali jsem spoustu peněz do údržby tohoto domu a zahrady.Sestra celý život k nám jezdila jen na návštěvu a pro peníze.Matka ji přispívala když stavěla barák, když si něco kupovala a i po rozvodu ji pomáhala a dala jí peníze ze stav.spoření.Nám matka žádné peníze do údržby baráku nedávala,jen přispívala na topení,vodu... Je možné u dědictví tohle nějak prokázat. Děkuji a hezký den. J

, Pardubice , 09.06.2017
Odpověď

Doporučuji toto vše probrat s notářem, který dědictví vyřizuje. Pokuste se prokázat, že jste dům z vlastních prostředků zhodnotili a že by se to mělo promítnout do výše dědického podílu. Situace však nebude jednoduchá, doporučuji vše podrobně probrat s advokátem.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


MUDr. Alexander Štorek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Choceň


Mgr. Libor Troneček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Svitavy


Mgr. Miloslava Kožíšková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Chrudim III


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.