Poradna - Dědictví

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Kolik činí dědická daň z nemovitostí odhadnutých na

Dobrý den. Kolik činí dědická daň z nemovitostí odhadnutých na 2 miliony Kč, jsem-li jako dědic ve třetí skupině....

Dagmar Tichá , Chomutov , Chomutov , 30.05.2007
Odpověď

Vážená paní Tichá, daň bude ve Vašem případě 30 000 Kč a 3,5 % ze základu přesahujícího 1 000...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Prosím o velikost % úhrady odhadci pro dědické řízení.

Prosím o velikost % úhrady odhadci pro dědické řízení. Jde o byt a garáž, nemám přehled kolik si mám rezervovat...

Gleichová Hana , Ostrava , Ostrava-město , 30.05.2007
Odpověď

Vážená pani Gleichová, odměna za znalecký posudek činí podle jeho náročnosti a podle míry...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Zemřela mi matka, která získala v době manželství s

Zemřela mi matka, která získala v době manželství s otcem družstevní byt privatizací obecního bytu. Družstevní podíl...

Pavel Novák , Strančice , 30.05.2007
Odpověď

Vážený pane Nováku, podle mého názoru na tomto bytě nijak majetkově zainteresováni nyní nejste....

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Podle § 707 odst. 2 občanského zákoníku Bylo-li právo

Podle § 707 odst. 2 občanského zákoníku Bylo-li právo na družstevní byt nabyto za trvání manželství, zůstává členem...

Měřinská , Brno , Brno-město , 29.05.2007
Odpověď

Vážená paní Měřinská, s členským podílem v družstvu a odmítnutím dědictví je to přibližně tak,...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Rád bych se zeptal na následující. Sestra mé babičky

Dobrý den, rád bych se zeptal na následující. Sestra mé babičky vlastní s manželem byt v osobním vlastnictví, který...

Jakub Žáček , Pardubice , Pardubice , 29.05.2007
Odpověď

Pokud Vám sestra Vaší babičky s manželem darují byt, tak toto samozřejmě můžou. Byt bude jenom...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - chtěla bych se zeptat, jak je postupováno, pokud se

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jak je postupováno, pokud se jeden z neopominutelných dědiců řízení vůbec...

Petra Holubová , Praha , Praha 1 , 29.05.2007
Odpověď

Vážená paní Holubová, donekonečna by se řízení protahovat nemělo. Pokud není některý z dědiců...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Jsme manželé, každý máme z předešlého manželství dvě

Dobrý den. Jsme manželé, každý máme z předešlého manželství dvě děti. Manžel vlastní byt, který si po rozvodu koupil....

Hana Sinaiova , Cheb , Cheb , 26.05.2007
Odpověď

Vážená paní Sinaiová, záleží, zda jste si navzájem osvojili děti toho druhého. Pokud ne, což z...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Je nás v dědickém 7 lidi po strýci družka a sourozenci(

Je nás v dědickém 7 lidi po strýci družka a sourozenci( děti neměl)jak je to s dohodami když 6 sourozenců souhlasí s...

andryskova , Ostrava , Ostrava-město , 26.05.2007
Odpověď

Vážená paní Andryšková, dohodu o vypořádání dědictví musí spolu uzavřít všichni dědici. Pokud...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Dozvěděla jsem se o smrti otce, se kterým jsem se pro

Dozvěděla jsem se o smrti otce, se kterým jsem se pro jeho nezájem 20 let nestýkala. Vedu normální, řádný život a...

Mirka Peterová , Chomutov , Chomutov , 23.05.2007
Odpověď

Vážená paní Peterová, otcova druhá žena Vás z žádného dědického řízení vynechat nemůže. Notář má...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Mám dotaz, potřebovala bych vědět jaké postavení při

Dobrý den mám dotaz, potřebovala bych vědět jaké postavení při dědění má osvojené dítě? děkuji moc za...

Veronika , Praha , Praha 1 , 22.05.2007
Odpověď

Vážená Veroniko, osvojené dítě má při dědění stejné postavení jako dítě vlastní, tzn. že dědí v...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Dnes nám zemřel děda, jelikož by měl mít za 2 dny

Dobrý den, Dnes nám zemřel děda, jelikož by měl mít za 2 dny důchod, zajímalo by mě jestli má babička nárok na tento...

Klára , Praha , Praha 1 , 21.05.2007
Odpověď

Vážená Kláro, to zda bude mít babička nárok na dědův důchod záleží na tom, kdy byl tento...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Mám nárok na dědictví po bratrovi, který zemřel a není

Mám nárok na dědictví po bratrovi, který zemřel a není již naživu žádný příbuzný? Bratr je nevlastní, je z prvního...

Dana Veselá , Chomutov , Chomutov , 18.05.2007
Odpověď

Vážená paní Veselá, nezáleží na tom, zda máte s bratrem společné oba rodiče, nebo jen jednoho....

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Jak se postupuje v případě že osoba která pověřila

Jak se postupuje v případě že osoba která pověřila prodejem svého bytu, jinou osobu a zároveň ve stejný den z...

Josef Adamec , Blansko , Blansko , 17.05.2007
Odpověď

Vážený pane Adamče, pokud bylo k nemovitosti zůstavitele v den jeho smrti vloženo vlastnické...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Pokud rodiče převedou nemovitost formou notářsky ověřené

Pokud rodiče převedou nemovitost formou notářsky ověřené darovací smlouvy na vnuka (syna jedné z dvou dcer), mají po...

Jaroslava Vondráčková , Jirkov , Jirkov , 17.05.2007
Odpověď

Vážená paní Vondráčková, zde je situace obdobná, jako v případě, který jste zmínila. Pokud...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Chtěla bych se zeptat, kdo zařizuje pohřeb,když zemře

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo zařizuje pohřeb,když zemře jeden z manželů v době podání žádosti o rozvod? Zda...

Šikolová L , severní Čechy , 17.05.2007
Odpověď

Vážená paní Šikolová, zařídit rozvod by měl patrně někdo z rodiny zemřelého. Nikde v zákoně není...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Zemřel mi bratr. Byl rozvedený a z manželství měl 2

Zemřel mi bratr. Byl rozvedený a z manželství měl 2 dcery. Bydlel sám v rodinném domku se zahradou, v posledních...

Ivana Holá , Frýdek-Místek , Frýdek-Místek , 16.05.2007
Odpověď

Vážená paní Holá, pokud má Váš bratr dcery, dědí ze zákona celý jeho majetek na půl ony dvě....

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Mám dotaz týkající se dědictví na Slovensku. Moje matka

Mám dotaz týkající se dědictví na Slovensku. Moje matka se tam provdala měla 2 děti sestru a mě a pro alkoholismus...

Markéta Zárubová , Radostná pod Kozákovem , 16.05.2007
Odpověď

Vážená paní Zárubová, dědické řízení na Slovensku se řídí tamějšími předpisy, které jsou sice...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Obracím se na Vás s prosbou o odpověď. Nedávno mi zemřel

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o odpověď. Nedávno mi zemřel manžel. Je stavební spoření, které mám uzavřeno...

Jana Hyklová , Kopřivnice , Kopřivnice , 16.05.2007
Odpověď

Stavební spoření, stejně jako sporožirový účet, které jsou pouze na Vaše jméno součástí...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Po smrti mé matky, začal otec žít s paní, která má

Po smrti mé matky, začal otec žít s paní, která má dvě dcery. Jedné z nich údajně daroval byt, který původně sdílel s...

Marie Míšková , Brno , Brno-město , 15.05.2007
Odpověď

Ve Vašem dotazu se to hemží slovem „údajně“, proto bych Vám, pokud si nejste jista,...

Jiří Švehla , 30.05.2007
Otázka - Do jaké skupiny dědického řízení patří nevlastní sestra,

Do jaké skupiny dědického řízení patří nevlastní sestra, jestliže nežije žádný jiný příbuzný.

Václav Tautrman , Chomutov , Chomutov , 15.05.2007
Odpověď

Nevlastní sestra, se kterou máte společného pouze jednoho rodiče, patří do 3. dědické...

Jiří Švehla , 30.05.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 123 | 124 | 125 | 126 | .... 128 | 129 | 130 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.