Poradna - Dědictví

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Chtěla jsem se zeptat, do jaké doby je notář povinen

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, do jaké doby je notář povinen seznámit přímé pozůstalé o dědictví. Příbuzná umřela...

HK, , 05.06.2007
Odpověď

Vážená paní Záleská, notář jedná v dědickém řízení s tím, kdo je účastníkem dědického řízení, a...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Zemřel mi otec. Dědictví připadne jeho třem dětem (včetně

Dobrý den. Zemřel mi otec. Dědictví připadne jeho třem dětem (včetně mne) a manželce. Otec zanechal závěť, ve které...

Praha, Praha 1 , 05.06.2007
Odpověď

Vážený Václave, pokud se ptáte, jestli jsou správné Vámi vypočtené podíly, které budete dědit ze...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Chtěl bych se zeptat. Zemřel mi bratr, který pracoval

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Zemřel mi bratr, který pracoval zde v Praze a měl tady také přechodný pobyt, s...

Praha, Praha 1 , 05.06.2007
Odpověď

Vážený pane Blichu, příslušný k dědickému řízení je u nás soud, v jehož obvodu měl zůstavitel...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Prosím o radu. Zemřel mi otec, kterého jsem nikdy neviděla

Dobrý den, prosím o radu. Zemřel mi otec, kterého jsem nikdy neviděla neměl o mě nikdy zajem. V manželství měl 3...

Brno, Brno-město , 04.06.2007
Odpověď

Vážená paní Komárková, podle § 140 odst. 3 občanského soudního řádu platí odměnu notáře všichni...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Je dědictví ze zákona a dědictví ze závěti. Jsem dědic

Je dědictví ze zákona a dědictví ze závěti. Jsem dědic ze závěti, ověřené notářem. Notářská kancelář už rok shání...

, 04.06.2007
Odpověď

Vážený pane Prouzo, notář podle mého názoru nemusí hledat příbuzné z jakékoliv větve, aby se...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Prosím dne 24.1.07 mi zemřel otec a dodnes mi notářka

Prosím dne 24.1.07 mi zemřel otec a dodnes mi notářka tvrdí, že ještě nedostala vyjádření ze soc. sprav. v Praze o...

Trutnov, Trutnov , 02.06.2007
Odpověď

Vážený pane Skořepo, žádná lhůta pro dodání vypočtu důchodu stanovena není, avšak z obecných...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Moc prosím o radu. Před 2 měsíci mi zemřela babička.

Dobrý den ,moc prosím o radu. Před 2 měsíci mi zemřela babička. Přímými dědici jsou její 2 dcery, moje maminka a moje...

Kladno, Kladno , 02.06.2007
Odpověď

Vážená Renato, Vaše teta se samozřejmě žádného podílu na domu Vaší maminky domáhat nemůže. Cena...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Mám na vás dotaz. Mám syna z prvního manželství a syna

Dobrý den mám na vás dotaz. Mám syna z prvního manželství a syna a dceru z druhého manželství a s manželem máme...

Praha, Praha 1 , 02.06.2007
Odpověď

Vážená paní Zemanová, v takovémto případě Vám nezbývá nic jiného než syna v listině o vydědění,...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Mám nárok na podíl z peněz které zanechala po smrti

Dobrý den, mám nárok na podíl z peněz které zanechala po smrti moje matka? Sestra žila v domě s matkou který dostala...

Paskov, Paskov , 01.06.2007
Odpověď

Vážená Stanislavo, pokud Vaše matka peníze v době smrti vlastnila, jsou samozřejmě předmětem...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Jaký má dědický nárok jedno ze zůstavitelových plnoletých

Jaký má dědický nárok jedno ze zůstavitelových plnoletých dětí, když zůstavitel nechal ještě za svého života přepsat...

Praha, Praha 1 , 31.05.2007
Odpověď

Vážený pane Frančíku, pokud zůstavitel v době smrti již nic nevlastnil, nedá se nic dělat a...

Jiří Švehla , 10.07.2007
Otázka - Můj otec a jeho dva bratři jsou spoluvlastníky nemovitosti

Můj otec a jeho dva bratři jsou spoluvlastníky nemovitosti - otcův podíl je 3/4 celkové hodnoty. Toto rozdělení bylo...

Vratimov, Vratimov , 31.05.2007
Odpověď

Pokud jsem Váš dotaz pochopil správně, tak otcovi bratři chtějí finanční vypořádání za to, že se...

Jiří Švehla , 03.08.2007
Otázka - Prosila bych o radu ohledně dědictví. Zemřela mi matka

Dobrý den, prosila bych o radu ohledně dědictví. Zemřela mi matka a dědictví (domek s pozemkem) se bude dělit mezi...

Bystřice pod Hostýnem, Bystřice pod Hostýnem , 31.05.2007
Odpověď

Vážená paní Doleželová, pokud se ptáte na to, co je pro Vás s otcem nejvýhodnější z finančního...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Mám kamaráda, kterého v poslední době trápí, co se

Dobrý den. Mám kamaráda, kterého v poslední době trápí, co se po jeho smrti stane s jeho majetkem. Bydlí v...

Brno, Brno-město , 31.05.2007
Odpověď

Vážená paní Pavlíčková, pokud by dcera Vašeho kamaráda dědictví odmítla, bude skutečně dědit,...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Kolik činí dědická daň z nemovitostí odhadnutých na

Dobrý den. Kolik činí dědická daň z nemovitostí odhadnutých na 2 miliony Kč, jsem-li jako dědic ve třetí skupině....

Chomutov, Chomutov , 30.05.2007
Odpověď

Vážená paní Tichá, daň bude ve Vašem případě 30 000 Kč a 3,5 % ze základu přesahujícího 1 000...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Prosím o velikost % úhrady odhadci pro dědické řízení.

Prosím o velikost % úhrady odhadci pro dědické řízení. Jde o byt a garáž, nemám přehled kolik si mám rezervovat...

Ostrava, Ostrava-město , 30.05.2007
Odpověď

Vážená pani Gleichová, odměna za znalecký posudek činí podle jeho náročnosti a podle míry...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Zemřela mi matka, která získala v době manželství s

Zemřela mi matka, která získala v době manželství s otcem družstevní byt privatizací obecního bytu. Družstevní podíl...

Strančice, , 30.05.2007
Odpověď

Vážený pane Nováku, podle mého názoru na tomto bytě nijak majetkově zainteresováni nyní nejste....

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Podle § 707 odst. 2 občanského zákoníku Bylo-li právo

Podle § 707 odst. 2 občanského zákoníku Bylo-li právo na družstevní byt nabyto za trvání manželství, zůstává členem...

Brno, Brno-město , 29.05.2007
Odpověď

Vážená paní Měřinská, s členským podílem v družstvu a odmítnutím dědictví je to přibližně tak,...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Rád bych se zeptal na následující. Sestra mé babičky

Dobrý den, rád bych se zeptal na následující. Sestra mé babičky vlastní s manželem byt v osobním vlastnictví, který...

Pardubice, Pardubice , 29.05.2007
Odpověď

Pokud Vám sestra Vaší babičky s manželem darují byt, tak toto samozřejmě můžou. Byt bude jenom...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - chtěla bych se zeptat, jak je postupováno, pokud se

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jak je postupováno, pokud se jeden z neopominutelných dědiců řízení vůbec...

Praha, Praha 1 , 29.05.2007
Odpověď

Vážená paní Holubová, donekonečna by se řízení protahovat nemělo. Pokud není některý z dědiců...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Jsme manželé, každý máme z předešlého manželství dvě

Dobrý den. Jsme manželé, každý máme z předešlého manželství dvě děti. Manžel vlastní byt, který si po rozvodu koupil....

Cheb, Cheb , 26.05.2007
Odpověď

Vážená paní Sinaiová, záleží, zda jste si navzájem osvojili děti toho druhého. Pokud ne, což z...

Jiří Švehla , 15.06.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 124 | 125 | 126 | 127 | .... 129 | 130 | 131 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.