Poradna - Dědictví - 2009

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí

Dobrý den, lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí a zbylým např. zařízení bytu?Nebo musí být všichni...

Blanka Novotná , Nové Město nad Metují , Nové Město nad Metují , 22.12.2009
Odpověď

Svůj byt můžete odkázat pouze jednomu z potomků, je třeba však pamatovat i na to, že nezletilému...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Zemřel nám dědeček, jeho manželka, kterou si vzal jako

Dobrý den, zemřel nám dědeček, jeho manželka, kterou si vzal jako vdovu se třemi dcerami, zemřela před 4 lety. Mají...

Vladimír , Vítkov , Vítkov , 20.12.2009
Odpověď

K otázce první uvádím, že pokud dědeček dcery manželky nikdy neosvojil a jeho manželka zemřela...

Julius Mlčoch , 22.12.2009
Otázka - 18.12. zemřela má matka, po které jak vím zůstaly dluhy

Dobrý den, 18.12. zemřela má matka, po které jak vím zůstaly dluhy na elektřině a nevím jestli také na nájmu bytu...

Taťána , Havířov , Havířov , 20.12.2009
Odpověď

Dle § 463 an. obč.zák. může dědic dědictví odmítnout. Odmítnutí se musí stát ústním prohlášením...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve

Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve prospěch matky.O matku se starala sestra,matka jí dávala...

Stanislava Rezníková , Praha , Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Každý může se svým majetkem za svého života nakládat dle vlastního uvážení. Pokud tedy Vaše...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném

Dobrý den, prosím o odpověď. Žiji s přítelkyní 7 let v rodinném domě, který vlastníme každý jednou polovinou. Má...

Smrček J. , Praha 1 , Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Děti Vaší družky jsou dědici v první skupině. Vy přicházíte v úvahu až jako dědic ve druhé...

Jiří Hora , 29.12.2009
Otázka - Mám dotaz - z čeho se u bytu vypočítává cena pro účely

Dobrý den, mám dotaz - z čeho se u bytu vypočítává cena pro účely dědictví - z odhadní ceny nebo tržní ceny reálné na...

Iveta Kamenická , Strakonice , Strakonice , 10.12.2009
Odpověď

Pro účely vypořádání dědictví je rozhodující tzv. cena obvyklá nemovitosti. Druhá část otázky by...

Jiří Hora , 22.12.2009
Otázka - Prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího

Dobrý den,prosím o odpověď.Mám manžela,který má syna z předchozího manželství.Moji rodiče postavili dům.Můj otec je...

Nataša Kovaříková , ústecký kraj , 07.12.2009
Odpověď

Jestliže jste syna svého manžela neosvojila, pak tento není Vaším zákonným dědicem. Pokud tedy...

Julius Mlčoch , 16.12.2009
Otázka - Musí notář vyžadovat ohodnocení společného podílu v

Musí notář vyžadovat ohodnocení společného podílu v bytovém družstvu a tudíž i poplatky v dědickém řízení, jestliže...

Porkertová , Praha , Praha 1 , 05.12.2009
Odpověď

Notář skutečně může ocenění hodnoty podílu v bytovém družstvu požadovat.

Jiří Hora , 16.12.2009
Otázka - asi 3 měsíce před smrtí mého dědy si on sám pořídil

Dobrý den, asi 3 měsíce před smrtí mého dědy si on sám pořídil nové auto a podepsal leasingovou smlouvu, ještě před...

Jana Haklová , 04.04.2009
Odpověď

Smlouva se vztahuje vždy na osobu, která ji uzavřela. Tzn., že Vaše babička leasing platit...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Prosím o radu. Zemřel nám tatínek. Jsme s bratrem 2

Dobrý den, prosím o radu. Zemřel nám tatínek. Jsme s bratrem 2 dědicové a dědictví po tatínkovi by se dědilo...

jitka Corliová , Praha , Praha 1 , 04.04.2009
Odpověď

Dobrý den, Pokud se Vám nepodaří s bratrem najít určitý kompromis, rozhodne o Vaší situaci na...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Mám konkrétní dotaz,bratrovi zemřel 18.3. jeho otec,bratr

Dobrý den mám konkrétní dotaz,bratrovi zemřel 18.3. jeho otec,bratr mu vypravil rozloučení,ale zajímalo by mě zda má...

Hana Kmiečíková , ČR , 04.04.2009
Odpověď

Dobrý den, Podle zákona o státní sociální podpoře má nárok na pohřebné osoba, která vypravila...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Měla bych dotaz:mému manželovi zemřel nevlastní strýc,

Dobrý den,měla bych dotaz:mému manželovi zemřel nevlastní strýc, tzn.nevlastní bratr jeho matky,žil ve svém domě s...

Jana Botová , Kladno , Kladno , 03.04.2009
Odpověď

Dobrý den Podle občanského zákoníku má nárok Váš manžel dědit na základě ustanovení §475. Okruh...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Chtěl bych se zeptat jěstli se můžu po otcovy smrti

dobrý den,chtěl bych se zeptat jěstli se můžu po otcovy smrti zříct dědictví kvuli jeho dluhum na zdravotním...

lukáš Gerych , slušovice , 03.04.2009
Odpověď

Dobrý den, podle občanského zákoníku, § 463 máte právo dědictví odmítnout. Musí tak být učiněno...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Zemřel mi otec. Ještě nebylo žádné řízení. Chtěly bychom

Dobrý den, zemřel mi otec. Ještě nebylo žádné řízení. Chtěly bychom se se sourozenci předem dohodnout.Otázka: Jak se...

Markéta , Benešov , Benešov , 02.04.2009
Odpověď

Dobrý den, V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manželka každý z nich stejným dílem. Pokud...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Omlouvám se nejsem pozůstlý, ale těžce nemocný a zbyva

Dobrý den, omlouvám se nejsem pozůstlý, ale těžce nemocný a zbyva mi jenom malý kousek(řádově týdny. Máme s manželkou...

Martin Novotný , Teplice , Teplice , 02.04.2009
Odpověď

Dobrý den pane Novotný, předpokládám, že jako manželé máte domek ve společném jmění manželů. Za...

Jiří Hora , 16.04.2009
Otázka - V červenci 2008 mně zemřela maminka,která byla vlastníkem

Dobrý den, v červenci 2008 mně zemřela maminka,která byla vlastníkem bytu,o který se jedná. Maminka měla ještě za...

Majka Mrázková , Plzen , Plzeň-jih , 31.03.2009
Odpověď

Dobrý den, paní notářka měla pravdu, děti Vašeho bratra mají opravdu také nárok na dědictví....

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Ráda bych Vás poprosila o radu ohledně dědictví po

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu ohledně dědictví po mém dědovi. Když děda zemřel, byli můj otec, dědova...

Voláková Michaela , Králíky , Králíky , 31.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Nejprve k paní notářce, domnívám se, že zde nepostupovala dobře. Podle zákona o...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - zemřel mi bratr,který byl majitel domu a žil s matkou.Jsme

Dobrý den, zemřel mi bratr,který byl majitel domu a žil s matkou.Jsme ještě tři sourozenci a matka kdo máme nárok na...

Marta Ulmanová , Spytihněv 356 , 30.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Nebyla – li zanechána Vaším bratrem závěť, podle zákona by dědily v první...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - dne 5.4.2008 mi zemřel strýc. Jako jeho neteř jsem

Dobrý den, dne 5.4.2008 mi zemřel strýc. Jako jeho neteř jsem byla jediná žijící příbuzná, a proto i jediná dědička....

Lucie Pravá , Brno , Brno-město , 28.03.2009
Odpověď

Dobrý den, nájemní vztah v případě Vašeho strýce se vztahoval pouze na jeho osobu, takže nájemné...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Má tchyně má 6 dětí.Po její smrti byla stanovena čistá

Má tchyně má 6 dětí.Po její smrti byla stanovena čistá hodnota dědictví např. 10.000 kč. Tato částka se rozdělí...

Lenka Siegerová , Tachovsko , 27.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Podle občanského zákoníku, ustanovení §468 se k dědici neznámému nebo neznámého...

Jiří Hora , 05.08.2009
<   | 1 | 2 | 3 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.