Poradna - Dědictví - březen 2009

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Maminka lezi na jip v umelem spanku jak postupovat

maminka lezi na jip v umelem spanku jak postupovat vyplaceni jejiho duchodu prominte ale umira dekuji za vasi odpoved

havirov, Havířov , 08.11.2008
Odpověď

V takovém případě bude vhodné podat návrh na ustanovení opatrovníka, který bude za Vaši maminku...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Před 14 lety zemřel tatínek.Měli s maminkou v zahrádkářské

Dobrý den.Před 14 lety zemřel tatínek.Měli s maminkou v zahrádkářské kolonii na pronajatém pozemku vlasní chatičku,...

Hošťálková, , 04.11.2008
Odpověď

Bude-li po projednání dědictví zjištěn další majetek zůstavitele, provede se o něm dodatečně...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Umřel mi otec,nebyl jsem přizván k dědickému konaní

Dobrý den ,umřel mi otec,nebyl jsem přizván k dědickému konaní ,kam se mám prosím obrátit ,co k tomu potřebuji když...

Praha, Praha 1 , 03.11.2008
Odpověď

Můžete se obrátit na soud, který byl příslušný k rozhodnutí v této věci (pravděpodobně soud, v...

, 01.03.2009
Otázka - Obrátil se na nás občan s dotazem, zda vdovský důchod

Obrátil se na nás občan s dotazem, zda vdovský důchod pobírají pouze ženy, či na něj má nárok i muž. Pokud ano, může...

, 31.10.2008
Odpověď

Dle § 49 zákona č. 55/1995 Sb. o důchodovém pojištění má i vdovec nárok na důchod, který se v...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Obracím se na Vás s dotazem ohledně vypořádání dědictví

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně vypořádání dědictví . Zemřela mi před měsícem matka, výlučná majitelka...

Písek, Písek , 27.10.2008
Odpověď

Ano, dohodu výše uvedeného obsahu lze před notářem uzavřít.

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Obracim se na vas s prosbou o informaci. V sobotu 18.10.2008

obracim se na vas s prosbou o informaci. V sobotu 18.10.2008 ve vecernich hodinach velice ńecekane zemrel v...

, 26.10.2008
Odpověď

Dle ust. § 175e OSŘ, vyžaduje-li to obecný zájem nebo důležitý zájem účastníků, učiní soud i bez...

, 01.03.2009
Otázka - Rád bych zeptal jakým způsobem bude vypořádáno dědictví

Dobrý den, rád bych zeptal jakým způsobem bude vypořádáno dědictví v následujícím případě. Moje matka měla v...

Praha, Praha 1 , 26.10.2008
Odpověď

Za života Vám rodiče samozřejmě mohou darovat. Jak jste uvedl, dům je ve výlučném vlastnictví...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - předem se moc omlouvám, pokud jsem zde nenašla odpověď

Dobrý den, předem se moc omlouvám, pokud jsem zde nenašla odpověď na mou otázku. Po smrti otce (2007)a vyřízení...

Tábor, Tábor , 26.10.2008
Odpověď

Vaše maminka samozřejmě se svou nemovitostí může nakládat jak uzná za vhodné, tedy nemovitost...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Mám vyplatit neteř z jedné osminy nemovitosti po mém

Mám vyplatit neteř z jedné osminy nemovitosti po mém otci.Dědictví se vyplácí z odhadní ceny nebo z tržní...

Pardubice, Pardubice , 25.10.2008
Odpověď

Nemovitosti náležející do dědictví se oceňují cenou obvyklou (tj. cenou tržní).

, 01.03.2009
Otázka - Zemřel nám syn, je rozvedený a z manželství má 16ti

Zemřel nám syn, je rozvedený a z manželství má 16ti letého syna, který žije s matkou. Kdo bude dědit a jakou část...

Praha 8, Praha 8 , 23.10.2008
Odpověď

Pokud Váš rozvedený syn měl pouze jednoho syna, pak jediným dědicem bude právě on, neboť on...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Před měsícem mi zemřela babička, bydlela v baráku který

Dobrý den, před měsícem mi zemřela babička, bydlela v baráku který je psaný 1/2 na taťku a z 1/2 na mé bratrance...

Jaroměř, Jaroměř , 21.10.2008
Odpověď

Domnívám se, že náklady, které vznikly po smrti babičky, skutečně nelze zahrnout do dědictví....

, 01.03.2009
Otázka - Před rokem a půl nám umřel otec a po půl roce nám zeřela

Dobrý den, před rokem a půl nám umřel otec a po půl roce nám zeřela i matka. Zůstal jsem jenom já s mým nezletilým...

Třemošnice, , 19.10.2008
Odpověď

V takovém případě není dána pravomoc českých soudů. Je nutné požádat o projednání dědictví u...

, 01.03.2009
Otázka - Otec zemřel a nyní má probíhat dědické řízení,notářka

Otec zemřel a nyní má probíhat dědické řízení,notářka požaduje dopředu zaplatit 10 000kč aby vůbec začala případ...

domazlice, Domažlice , 18.10.2008
Odpověď

Z toho, co píšete, nevyplývá jednoznačně Vaše otázka. Pokud se ptáte, zda notářka může žádat...

, 01.03.2009
Otázka - mamina dělala své matce opatrovnici po smrti její

Dobrý den, mamina dělala své matce opatrovnici po smrti její matky byla vyděděná z důvodu,že se starala špatně to...

Rokycany, Rokycany , 15.10.2008
Odpověď

Vaše matka se může bránit příslušnou žalobou na určení neplatnosti vydědění.

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - V rámci vypořádání dědictví mi měli ostatní dva dědicové

Dobrý den,v rámci vypořádání dědictví mi měli ostatní dva dědicové vyplatit do 15.9. částku 10 000 Kč. Dosud se tak...

Pelhřimov, Pelhřimov , 13.10.2008
Odpověď

Předpokládám, že závazek zaplatit Vám do 15.9. částku 10.000,-Kč vyplývá ze soudem schválené...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Tchán zemřel, při předpěžném sepisování pozůstalosti

Tchán zemřel, při předpěžném sepisování pozůstalosti u notáře, byl po mé tchýni požadován sporožirový účet, který je...

Moravskoslezský kraj, , 10.10.2008
Odpověď

Při smrti zůstavitele je třeba nejdříve vypořádat společné jmění zůstavitele a jeho manžela. Do...

, 01.03.2009
Otázka - Zemřel mi strýc a v závěti jsme tři dědici. Jeden,si

Dobrý den,zemřel mi strýc a v závěti jsme tři dědici. Jeden,si ale stále nepřebírá předvolání k notáři a není nikde k...

v Praze, České Budějovice , 09.10.2008
Odpověď

Dle mého názoru by v takovém případě bylo vhodné podat k příslušnému soudu návrh na ustanovení...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - 30.9. mi zemřela babička, bydlela v nájemním bytě,

dobrý den, 30.9. mi zemřela babička, bydlela v nájemním bytě, který je teď třeba vyklidit a předat nájemci. Mám na...

frýdek místek, Frýdek-Místek , 06.10.2008
Odpověď

Na vyklizení bytu nemáte žádnou zákonnou lhůtu. Záleží na Vaší dohodě s pronajímatelem bytu,...

, 01.03.2009
Otázka - Závěť a návrh na její neplatnost mám tento dotaz:

Závěť a návrh na její neplatnost Dobrý den, mám tento dotaz: jsem jediná dcera svého otce, který nedávno zemřel a...

České Budějovice, České Budějovice , 06.10.2008
Odpověď

Vzhledem k tomu, že jste tzv. neopomenutelným dědicem (zletilým), mělo by se Vám dostat aspoň...

Jiří Hora , 01.03.2009
Otázka - Prosím o radu. Před měsícem mi zemřel otec,ale vzhledem

Dobrý den,prosím o radu. Před měsícem mi zemřel otec,ale vzhledem k nedostatku financí jsme s manželem poměrně těžce...

Praha 4, Praha 4 , 04.10.2008
Odpověď

Chybu jste určitě neudělala. Dle občanského zákoníku má ten, kdo vystavil a hradil pohřeb nárok...

Jiří Hora , 01.03.2009
<   | 1 | 2 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.