Poradna: 8.12.2008 byla pohřbena moje babička(žehem).Pohřeb

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den,8.12.2008 byla pohřbena moje babička(žehem).Pohřeb zařizoval můj otec(syn babíčky).Má nárok na pohřebné,musí splňovat nějaká kritéria pro vyplacení pohřebného?Babička měla trvalý pobyt v Českých Budějovicích.Děkuji za odpověď.Irena Čermáková

, 21.12.2008
Odpověď

Zákon č. 117/1995Sb. ve znění novely zákona č. 267/2006Sb. v § 47 stanovuje podmínky nároku na pohřebné a to takto: (1) Nárok na pohřebné má osoba, která vypravila pohřeb a) dítěti, které bylo ke dni smrti nezaopatřeným dítětem, nebo b) osobě, která byla ke dni smrti rodičem nezaopatřeného dítěte, jestliže dítě nebo osoba uvedená v písmenu b) měly trvalý pobyt (§ 3) na území České republiky. Z uvedeného textu je patrné, že Váš otec nárok na sociální dávku "pohřebné" nemá.

Julius Mlčoch , 26.12.2008







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.