Poradna - Pohřebné

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Chci se zeptat jestli jde zjistit kde leží Alena Červinková

Dobrý den chci se zeptat jestli jde zjistit kde leží Alena Červinková nar.28.2.1948 + 5.1.1995 Měla pohřeb na...

V Berouně, České Budějovice , 16.12.2009
Odpověď

Bohužel na tento dotaz nemohu odpovědět. Obraťte se na Správu hřbitova Olšany. Pokud je na...

Julius Mlčoch , 22.12.2009
Otázka - Kdo je povinen financovat pohřeb bezdomovci,se kterým

Kdo je povinen financovat pohřeb bezdomovci,se kterým nebyli sourozenci v kontaktu a má dvě děti z rozvedeného...

Česká republika, Česká Lípa , 03.12.2009
Odpověď

Neobjedná li nikdo v termínu do 96 hodin od úmrtí pohřeb přechází tato povinnost na obecní úřad v...

Julius Mlčoch , 27.12.2009
Otázka - Na kterém okres. úřadě mohu žádat o pohřebné a kde

Na kterém okres. úřadě mohu žádat o pohřebné a kde najdu žádost k vyplnění? Děkuji

Nehvizdy, , 23.10.2009
Odpověď

Pohřebné vyplácí správa sociálního zabezpečení dle místa bydliště. Musím Vás však upozornit, že...

Julius Mlčoch , 15.11.2009
Otázka - Chtěla jsem se zeptat jestli stale existuje pohřebné

dobry den chtěla jsem se zeptat jestli stale existuje pohřebné ve výši 5000

ostrava, Ostrava-město , 03.09.2009
Odpověď

Pohřebné, které bylo vypláceno ve výši 5000,-Kč každému obstaravateli pohřbu bylo zrušeno. V...

Julius Mlčoch , 06.10.2009
Otázka - Prosím Vás, moji rodiče umřeli na Moravě před Vánocemi,chtěla

Prosím Vás, moji rodiče umřeli na Moravě před Vánocemi,chtěla bych se zeptat, na koho se mám obrátit na proplacení...

, 08.05.2009
Odpověď

Pokud jde o pohřebné tak na Správu sociálního zabezpečení dle místa bydliště. Musím Vás však...

Julius Mlčoch , 17.05.2009
Otázka - V roce 2007 jsem zařizovala pohřeb svého otce . Pohřebné

Dobrý den , v roce 2007 jsem zařizovala pohřeb svého otce . Pohřebné jsem obdržela a odevzdala matce . Chtěla bych se...

Ostrava, Ostrava-město , 23.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Nárok na pohřebné má osoba, která vypravila pohřeb dítěti, které bylo ke dni smrti...

Jiří Hora , 05.08.2009
Otázka - Rád bych se zeptal, kdo je povinnen zaplatit pohřeb

Rád bych se zeptal, kdo je povinnen zaplatit pohřeb osoby, která žije v cizině /státní občanství Německa/, ale...

ÚŠTĚK, , 12.03.2009
Odpověď

Zákon o pohřebnictví říká, že neobjedná li do 96 hodin od úmrtí nikdo pohřbení, zajišťuje toto...

Julius Mlčoch , 22.03.2009
Otázka - 8.12.2008 byla pohřbena moje babička(žehem).Pohřeb

Dobrý den,8.12.2008 byla pohřbena moje babička(žehem).Pohřeb zařizoval můj otec(syn babíčky).Má nárok na...

, 21.12.2008
Odpověď

Zákon č. 117/1995Sb. ve znění novely zákona č. 267/2006Sb. v § 47 stanovuje podmínky nároku na...

Julius Mlčoch , 26.12.2008
Otázka - Ráda bych se zeptala zda má matka po porodou dítěte,které

Dobrý den,ráda bych se zeptala zda má matka po porodou dítěte,které za pár hodin po porodu umřelo nárok na pohřebné...

Ostrava, Ostrava-město , 01.11.2008
Odpověď

Vypravila-li matka dítěti pohřeb, nárok na pohřebné má. Podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní...

, 01.03.2009
Otázka - zajímalo by mě, zda má babička nárok na pohřebné za

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má babička nárok na pohřebné za zesnulého manžela. Nepochopila jsem zcela výklad...

ČR, , 08.10.2008
Odpověď

Podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění novely zákona č. 267/2006Sb. má...

, 01.03.2009
Otázka - Mám nárok na pohřebné když sem pres Společenství přátel

Mám nárok na pohřebné když sem pres Společenství přátel žehu, dojednala pohřeb mého otce, trvalé bydlište mám na...

Bratislava, Slovensko, , 01.10.2008
Odpověď

Nárok na pohřebné upravuje zákon č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů a praví, že se...

Julius Mlčoch , 08.10.2008
Otázka - Mám nárok na pohřebné? vypravila jsem pohřeb 12.9.2008

mám nárok na pohřebné? vypravila jsem pohřeb 12.9.2008 babičce mého druha děkuji za odpověd

ostravice, , 17.09.2008
Odpověď

Nárok na pohřebné nemáte. Podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře má nárok na...

, 26.11.2008
Otázka - Mám jako zaměstnanec pohřební služby neustálé dohady

Mám jako zaměstnanec pohřební služby neustálé dohady s obcí ohledně úhrady faktury za zpopelnění mrtvě narozených...

Příbram, Příbram , 15.02.2008
Odpověď

Problém pohřbívání mrtvě narozených dětí není v našem právním řádu správně ošetřen. Chápu, že se...

Julius Mlčoch , 22.02.2008
Otázka - můj tatínek zemřel 24.12.07 a rozloučení jsme měli

Dobrý den, můj tatínek zemřel 24.12.07 a rozloučení jsme měli 31.12.07.Zajímalo by mě, zda máme nárok na pohřebné,...

Vsetín, Vsetín , 02.01.2008
Odpověď

Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře, v platném znění říká: § 47 Podmínky nároku na...

Julius Mlčoch , 06.01.2008
Otázka - Chtěla jsem se zeptat manžel mi zemřel 22.12.2007 a

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat manžel mi zemřel 22.12.2007 a v pohřební službě mi bylo řečeno že nemám nárok na...

, 02.01.2008
Odpověď

Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře, v platném znění říká: § 47 Podmínky nároku na...

Julius Mlčoch , 06.01.2008
Otázka - můj otec zemřel 28. 12. 2007 a pohřeb jsme vyřizovali

Dobrý den, můj otec zemřel 28. 12. 2007 a pohřeb jsme vyřizovali 31. 12. 2007 a týž den jsme složili zálohu 7000,-...

Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec , 02.01.2008
Odpověď

Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře, v platném znění říká: § 47 Podmínky nároku na...

Julius Mlčoch , 06.01.2008
Otázka - Do jaké doby po úmrtí může vypravitel pohřbu podat

Do jaké doby po úmrtí může vypravitel pohřbu podat žádost o pohřebné?

Brno, Brno-město , 22.06.2007
Odpověď

Žádost o pohřebné je nutno podat do jednoho roku ode dne pohřbení. Poznámka www.pohreb.cz:...

Julius Mlčoch , 28.06.2007
Otázka - velice nás zaujaly Vaše stránky a proto se na Vám

Dobrý den, velice nás zaujaly Vaše stránky a proto se na Vám obracíme s dotazem a prosíme o jeho zodpovězení....

Velká Bíteš, Velká Bíteš , 11.05.2007
Odpověď

To je v současné době velice problematicky řešitelné. V ČR není žádná pojišťovna, která by...

Julius Mlčoch , 30.05.2007
Otázka - Umřela mi babička a mám před jejím zpopelnění provést

Umřela mi babička a mám před jejím zpopelnění provést její identifikaci. Platí se za to nějaké poplatky(jedná se o...

Praha, Praha 1 , 20.04.2007
Odpověď

Výstav zemřelého se ve Strašnickém krematoriu projednává před vlastním obřadem. Tato služba je...

Julius Mlčoch , 26.04.2007
Otázka - rada bych se zeptala na par otazek ohledne pohrbu

Dobry den, rada bych se zeptala na par otazek ohledne pohrbu meho dedecka.V prvni rade bych rada napsala ze pri...

praha, Praha 1 , 20.03.2007
Odpověď

Na tento dotaz se dá těžko odpovědět bez konkrétnějších informací. 5000,-Kč je pohřebné,...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 6 | 7 | 8 | 9 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.