Poradna - Pracovní volno

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Chtěl bych vědět, podle jakého zákona jsem za jeden

Dobrý den, chtěl bych vědět, podle jakého zákona jsem za jeden den volna (pohřeb dědečka) dostal náhradu mzdy za...

Milan Cependa , Havířov , Havířov , 23.02.2007
Odpověď

Pracovní volno jste dostal na základě ustanovení §199 zákona č.262/2006Sb. - zákoníku práce, v...

Julius Mlčoch , 26.02.2007
Otázka - Chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na 1 den volna

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na 1 den volna když mi umřel můj děda.V den pohřbu mám mít noční...

Ivana Malátová , 23.02.2007
Odpověď

Obávám se, že nárok na pracovní volno mít nebudete. Vaše pracovní doba začíná v 18:00 hodin a...

Julius Mlčoch , 26.02.2007
Otázka - Po úmrtí mé známé,jsem byl vybrán za vykonavatele pozůstalosti.Mám

Dobrý den.Po úmrtí mé známé,jsem byl vybrán za vykonavatele pozůstalosti.Mám nárok na placené volno? Děkuji za...

Nedorost , Praha , Praha 1 , 21.02.2007
Odpověď

Zákon neuvádí činnost vykonavatele pozůstalosti jako osobní překážku v praci s náhradou mzdy....

Julius Mlčoch , 26.02.2007
Otázka - Chci se zeptat, zda li podle nového zákoníku mám právo

Dobrý den. Chci se zeptat, zda li podle nového zákoníku mám právo na náhradu mzdy při účasti na pohřbu manželky...

Radim Olejník , Kopřivnice , Kopřivnice , 17.02.2007
Odpověď

Bohužel nemáte. Vaše manželka má nárok na 1 den placeného volna, ale Vy už ne.

Julius Mlčoch , 17.02.2007
Otázka - Chtěla bych se zeptat, zda mám ze zákona nárok na 1

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám ze zákona nárok na 1 den volna s náhradou mzdy, pokud zemřel dědeček mého...

Stará Kateřina , Praha , Praha 1 , 17.02.2007
Odpověď

Bohužel nemáte. Nařízení vlády uvádí výslovně pojem manžel nebo manželka. Přítel není...

Julius Mlčoch , 17.02.2007
Otázka - Zemřela babička mého přítele, má nárok na placený

Dobrý den, zemřela babička mého přítele, má nárok na placený paragraf?

Zuzana Schusterová , Vraný u Slaného , 14.02.2007
Odpověď

Ano má nárok na volno k účasti na pohřbu na nezbytně nutnou dobu, nejvýše jeden den. Pokud by...

Julius Mlčoch , 14.02.2007
Otázka - v odpovědích na dotazy jsem hledal výklad bodu c)

Dobrý den, v odpovědích na dotazy jsem hledal výklad bodu c) odstavce 7. nařízení č. 590/2006 Sb. ve kterém je...

Tazatel uvedl jméno, ale nepřál si ho zveřejnit , 02.02.2007
Odpověď

Výklad b) je správný. Jedná se případ, kdy zemře osoba, která žila ve společné domácnosti, ale...

Julius Mlčoch , 02.02.2007
Otázka - Umřela mi matka a dostala jsem v práci 2 dny placeného

Dobrý den,umřela mi matka a dostala jsem v práci 2 dny placeného volna. Musím zaměstnavateli donést nějaké potvrzení...

Michaela Vroubková , Brno , Brno-město , 02.02.2007
Odpověď

Pokud zaměstnavatel požaduje potvrzení, tak Vám potvrzení vystaví pohřební služba, u které jste...

Julius Mlčoch , 02.02.2007
Otázka - umřela mně babička.Mám nárok na 1 den volna s náhradou

Dobrý den, umřela mně babička.Mám nárok na 1 den volna s náhradou mzdy v případě, že mám pružnou pracovní...

Helena Ďuricová , Brno , Brno-město , 26.01.2007
Odpověď

Na účast na pohřbu babičky máte nárok na 1 den pracovního volna s náhradou mzdy. (viz příloha...

Julius Mlčoch , 26.01.2007
Otázka - Umřela mi matka.Chci se zeptat zda mám nárok na nějaké

Umřela mi matka.Chci se zeptat zda mám nárok na nějaké volno ohledně pohřbu-zařizování,pohřeb.Stejně tak i můj...

Šárka Sadílková , Bechyně , Bechyně , 23.01.2007
Odpověď

Pracovní volno s náhradou mzdy poskytne zaměstnavatel podle přílohy k Nařízení vlády č. 590/2006...

Julius Mlčoch , 23.01.2007
Otázka - Má můj manžel nárok na pracovní volno s náhradou mzdy

Má můj manžel nárok na pracovní volno s náhradou mzdy při účasti na pohřbu mé babičky? Ta s námi nežila ve společné...

Neuvedeno , Uh. Brod , 09.01.2007
Odpověď

Stejná odpověď jako na dnešní dotaz z Ostravy. Nárok má.

Julius Mlčoch , 09.01.2007
Otázka - Zemřela mi moje babička. Chtěla jsem se zeptat jestli

Dobrý den, zemřela mi moje babička. Chtěla jsem se zeptat jestli na pohřeb dostane můj manžel paragraf.V práci mu...

Vilémová , Ostrava , Ostrava-město , 09.01.2007
Odpověď

Příloha k Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. kterou se provádějí některá ustanovení zákona...

Julius Mlčoch , 09.01.2007
Otázka - Dne 29.12.2006 jsem se zúčastnila pohřbu svého tchána,

Dne 29.12.2006 jsem se zúčastnila pohřbu svého tchána, zajímalo by mě zda mám nárok na tento den placeného volna....

Daniela Fialová , Znojmo , Znojmo , 05.01.2007
Odpověď

Tato otázka již byla v poradně zodpovězena.

Julius Mlčoch , 05.01.2007
Otázka - Zemřel mi tchán a byli jsme s manželem zařizovat pohřeb.

Dobrý den, zemřel mi tchán a byli jsme s manželem zařizovat pohřeb. Obřad je v sobotu, tudíž manžel má nárok pouze na...

Jitka Vachová , Třeboň , Třeboň , 18.12.2006
Odpověď

Bohužel nemáte nárok na placené volno k zařizování pohřbu. Nárok má podle zákona jen ten, kdo je...

Julius Mlčoch , 18.12.2006
Otázka - Chtěla jsem se zeptat, jak je to s možností pracovního

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, jak je to s možností pracovního volna v případě pohřbu bývalé tchýně.

Blažena , Tábor , Tábor , 05.12.2006
Odpověď

V případě pohřbu bývalé tchýně se nejedná o příbuzenský vztah, na který příloha k Nařízení vlády...

Julius Mlčoch , 05.12.2006
Otázka - Prosím o radu zdali mám placený den při učasti pohřbu

Dobrý den,prosím o radu zdali mám placený den při učasti pohřbu mého strýce/otcova bratra/.Pohřeb neni v místě mého...

Korda Jan , Trutnov , Trutnov , 02.12.2006
Odpověď

Nemáte nárok na placené volno, strýc není mezi vyjmenovanými příbuznými. můžete ale požádat o...

Julius Mlčoch , 02.12.2006
Otázka - CHtěla bych se zeptat, zemřel mi tchán, otec mého manžela,

CHtěla bych se zeptat, zemřel mi tchán, otec mého manžela, chodím do práce, mám ze zákona nárok na 1 den placeného...

Martina Bímová , Praha , Praha 1 , 28.11.2006
Odpověď

Příloha k nařízení vlády jasně stanovuje v odstavci 4: 4. Úmrtí rodinného příslušníka Pracovní...

Julius Mlčoch , 28.11.2006
Otázka - Manželovi zemřela maminka, se kterou nebydlel ve společné

Manželovi zemřela maminka, se kterou nebydlel ve společné domácnosti. Na vyřizování pohřbu měl doklad na 1 den od...

Kosinová , Kolín , Kolín , 09.11.2006
Odpověď

Nevím o tom, že by vyšel nějaký nový předpis. Prohlížel jsem právní předpisy a stále platí...

Julius Mlčoch , 09.11.2006
Otázka - Umřela mi babička a v účtárně mi tvrdí, že nemám nárok

Umřela mi babička a v účtárně mi tvrdí, že nemám nárok na pracovní volno. Tvrdí mi, že bych s babičkou musel bydlet a...

Zbigniew Cieslar , Přerov , Přerov , 03.11.2006
Odpověď

Vyhláška k zákoníku práce stanovuje c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na jeden den, k účasti na...

Julius Mlčoch , 03.11.2006
Otázka - Zemřel mi otec,který s námi nebydlel ve společné domácnosti.Mají

Zemřel mi otec,který s námi nebydlel ve společné domácnosti.Mají můj manžel a syn nárok na placené volno v den...

Alena Smolová , Východní Čechy , 02.11.2006
Odpověď

Ano. Podmínka bydlení ve společné domácnosti je stanovena pro zemřelé, kteří jsou k zaměstnanci...

Julius Mlčoch , 02.11.2006
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 21 | 22 | 23 | 24 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.