Poradna: Chtěl bych se zeptat, kdo má povinnost zřídit nová

Otázka:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, kdo má povinnost zřídit nová hrobová (jiná místa již nejsou) místa, jestliže je pozemek hřbitova majetkem římskokatolické církve. Je to obec nebo církev?

Hodslavice , 14.12.2006
Odpověď

Dobrý den, i když je pohřebiště v majetku církve a bude jej i provozovat, protože ze zákona jej provozovat může, nemá povinnost vybudovat nová hrobová místa. Tato povinnost je dle zákona č. 256/2001 Sb v platném znění na obci. Obec je povinna v samostatné působnosti zajistit provozování pohřebiště (viz §16 uvedeného zákona).

Julius Mlčoch , 14.12.2006







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.