Poradna: Olšanské hřbitovy

Otázka:

Dobrý den,chci se zeptat v prosinci to budou dva roky kdy mněla být zaplacena nájemní smlouva k hrobce na Olšanském hřbitově kterou sem díky svojí životní situaci (stěhování,zdravotní potíže,atd.)nezaplatila.Chtěla sem hrob doplatit ale už mi to nebylo umožněno.Správa hřbitovů mi zdělila že si mám hrob odkoupit zpět,zaplatila sem tedy jejich odhadce a ten hrob ohodnotil na částku kterou nemohu uhradit a zdá se mi dost vysoká a na moji situaci nezaplatitelná.Pokud nezaplatím hrob půjde v prosinci do prodeje Mám nějakou jinou šanci?Poradíte mi prosím mockrát děkuji.

Pardubice , Pardubice , 10.10.2012
Odpověď

Dobrý den,

Správa pražských hřbitovů, pod kterou Olšanské hřbitovy spadají, umožňuje v odůvodněných případech individuální řešení. Obraťte se znovu na hřbitovní správu a žádejte o umožnění zpětného doplacení nájmu za uplynulé 2 roky a zaplacení za další období. Vysvětlete pracovnicím správy, z jakých důvodů k prodlení došlo. Správa po posouzení zmiňovaného zdůvodnění (tíživá sociální situace, zdravotní stav) může takové řešení umožnit.

Martin Červený , 16.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


Mgr. Miloslava Kožíšková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Chrudim III


MUDr. Alexander Štorek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Choceň


Mgr. Libor Troneček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Svitavy


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.