Poradna - 2011

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - prosím o odpověď na můj dotaz, který zní:Zemřel mi

Dobrý den, prosím o odpověď na můj dotaz, který zní:Zemřel mi strýček a byl zpopelněn bez pohřbu. Jeho dcery nás...

, 26.02.2011
Odpověď

Na organizaci rozloučení v kruhu rodinném nejsou žádná předepsaná etická ani společenská...

Julius Mlčoch , 26.02.2011
Otázka - Prosím o radu - nikde se nemohu dopátrat informace

Prosím o radu - nikde se nemohu dopátrat informace o potřebných mírách na hroby.Můžete mi poradit nebo sdělit...

, 26.02.2011
Odpověď

Rozměry hrobu stanovuje zákon č. 256/2001 o pohřebnictví.ten v §22 určuje: (1) Hroby pro...

Julius Mlčoch , 26.02.2011
Otázka - Potřebovala bych se zeptat. Zemřela nám babička z maminčiny

Dobrý den,potřebovala bych se zeptat. Zemřela nám babička z maminčiny strany. Sestra dělá v albertu a zaměstnavatel...

Vsetín, Vsetín , 26.02.2011
Odpověď

Nárok na pracovní volno s náhradou mzdy stanovuje Nařízení vlády č. 590/2006Sb. a to v kapitole 7...

Julius Mlčoch , 26.02.2011
Otázka - Prosím Vás o informácii telefonného čísla a adresu

Prosím Vás o informácii telefonného čísla a adresu pohrebných služieb v Jaroměřicích nad Rokytnou aby som mohla...

Levice, Kyjevská 21 Nitriansky kraj, , 26.02.2011
Odpověď

Správu pohřebiště provádí organizace města s názvem TESMA a proplácení nájmů má na starosti pan...

Julius Mlčoch , 26.02.2011
Otázka - Prosím o radu v případě úmrtí dítěte má zaměstnanec

Dobrý den, prosím o radu v případě úmrtí dítěte má zaměstnanec podle NV č. 590/2006Sb. nárok na 2 dny volna na...

Šestajovice, , 25.02.2011
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. říká: a) 2 dny při úmrtí manžela, druha nebo dítěte a na další...

Julius Mlčoch , 06.03.2011
Otázka - Pokud zdědí finanční hotovost po svém otci nezletilé

Dobrý den,pokud zdědí finanční hotovost po svém otci nezletilé děti,má právo s těmito finančními prostředky nakládat...

, 25.02.2011
Odpověď

Obecně ano, ale záleží, o jak vysokou jde částku. V odůvodněných případech, kdy by majetkové...

, 05.04.2011
Otázka - žiji s přítelem v rodinném domě na který jsem si vzala

Dobrý den,žiji s přítelem v rodinném domě na který jsem si vzala hypotéku a je v mém vlastnictví,Když bychom se s...

Plzeň, Plzeň-jih , 25.02.2011
Odpověď

Ano, i nesvépravná dcera je plnohodnotným dědicem v první dědické skupině. Osobám, které mají...

, 05.04.2011
Otázka - Před nedávnem zemřel můj otec, který žil se svou přítelkyní.

Před nedávnem zemřel můj otec, který žil se svou přítelkyní. Při vypořádání dědictví tato požaduje úhradu nákladů...

tatenice, , 25.02.2011
Odpověď

Jste-li dědicem po otci, pak dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady...

, 05.04.2011
Otázka - Nevím jestly mi pomůžete-babička za svého života převedla

Dobrý den nevím jestly mi pomůžete-babička za svého života převedla členská práva a povinnosti k bytu na svého vnuka...

V Děčíně, České Budějovice , 23.02.2011
Odpověď

Byla-li členská práva a povinnosti k DB převedena na vnuka ještě za života babičky, pak tyto...

, 05.04.2011
Otázka - Manželé – družstevní byt. Muž zemřel v r. 1995.

Dobrý den, manželé – družstevní byt. Muž zemřel v r. 1995. Žena letos v lednu. Dva synové. Jeden se až na...

Praha, Praha 1 , 23.02.2011
Odpověď

Tento byt do dědictví bohužel nespadá, zůstavitel může za svého života činit se svým majetkem...

, 05.04.2011
Otázka - zacatkem prosince mi nahle zemrela maminka,bydlela

dobry den, zacatkem prosince mi nahle zemrela maminka,bydlela sama, ja ziji v zahranici, byt byl zapeceten a klice...

, 22.02.2011
Odpověď

Předání klíčů notáři ze strany policie je nutné urgovat na policii. Znalecký posudek může...

, 22.02.2011
Otázka - Mám dotaz půjčíla jsem manželovi babičky peníze na

Mám dotaz půjčíla jsem manželovi babičky peníze na pohřeb,podepsal mi převzetí i s datumem,ale ne dobu splatnosti...

Liberecký, , 22.02.2011
Odpověď

Není-li splatnost půjčky stanovena, je půjčka splatná na výzvu věřitele, resp. den následující po...

, 22.02.2011
Otázka - Rada bych se zeptala.Pravdepodobne zdedim druzstevni

Dobry den,rada bych se zeptala.Pravdepodobne zdedim druzstevni byt po svem otci.Chtela bych se tohoto dedictvi vzdat...

Moravsky kraj, Moravský Krumlov , 22.02.2011
Odpověď

Dědictví můžete odmítnout, pak by vstoupili do postavení dědiců vaše děti. Nebo můžete byt v...

, 22.02.2011
Otázka - V říjnu lonského roku my zemřel otec s momu maminkou

dobrý den v říjnu lonského roku my zemřel otec s momu maminkou se rozvedly zůstaly jsme čtyři sourozenci . Před...

Olomoucký, , 22.02.2011
Odpověď

Měl-li váš otec se svou manželkou v SJM pouze polovinu domu, pak se nejdříve provede vypořádání...

, 22.02.2011
Otázka - prosím o radu, dostala jsem se do situace kdy nevím

Dobrý den, prosím o radu, dostala jsem se do situace kdy nevím co si počít. 4 roky jsem pečovala o postiženou osobu...

, 20.02.2011
Odpověď

Zde vše bohužel závisí na vaší dohodě s ostatními dědici. Na vyplacení jejich dědického podílu...

, 10.03.2011
Otázka - prosím o odpověď na můj dotaz, který zní:Zemřel mi

Dobrý den, prosím o odpověď na můj dotaz, který zní:Zemřel mi strýček a byl zpopelněn bez pohřbu. Jeho dcery nás...

, 20.02.2011
Odpověď

Na organizaci rozloučení v kruhu rodinném nejsou žádná předepsaná etická ani společenská...

Julius Mlčoch , 20.02.2011
Otázka - Syn je biologickým otcem dítěte, které však v matrice

Dobrý den, syn je biologickým otcem dítěte, které však v matrice má zapsáno jiného otce.Zdědí toto dítě jeho majetek,...

jižní Čechy, , 20.02.2011
Odpověď

Zákonným dědicem po vašem synovi toto dítě není, nic ale nebrání tomu, aby váš syn napsal ve...

, 10.03.2011
Otázka - Prosím o radu,zemřela mi babička jsem její vnučka.Měla

Dobrý den,prosím o radu,zemřela mi babička jsem její vnučka.Měla 2 dcery,první zemřela před 30 lety a zanechala 2...

NÁCHOD, Náchod , 15.02.2011
Odpověď

Po vaší babičce by měly při dědění ze zákona v první dědické skupině dědit její děti rovným...

, 10.03.2011
Otázka - Dne 20.1.2011 zemřel můj manžel,měli jsme půjčky některé

Dobrý den,dne 20.1.2011 zemřel můj manžel,měli jsme půjčky některé byly psány na něj a některé na mě.Máme chatu která...

Praha 6, Praha 6 , 15.02.2011
Odpověď

Pokud závazky z půjček spadají do vašeho SJM, pak za tyto nesete plnou odpovědnost i z titulu...

, 10.03.2011
Otázka - Po úmrtí sestry bych rád převzal nájem pohřebního

Dobrý den. Po úmrtí sestry bych rád převzal nájem pohřebního místa, která ona zřizovala. V hrobě jsou její ostatky a...

Praha, Praha 1 , 14.02.2011
Odpověď

Nájemní smlouva na hrobové místo samozřejmě smrtí nájemce zaniká, ale podle zákona 256/2001 o...

Julius Mlčoch , 20.02.2011
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  
Zobrazit měsíc:   leden   únor   březen   duben   květen   červen   červenec   srpen   září   říjen   listopad   prosinec  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference