Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Zemřeli mi oba rodiče a se sestrou jsme předvolány

Dobrý den. Zemřeli mi oba rodiče a se sestrou jsme předvolány ve věci o dědictví. Moje firma se dostala do konkurzu a...

Plzeň, Plzeň-jih , 02.09.2007
Odpověď

Pokud máte obchodní firmu, např. s.r.o., je tato subjektem od Vás, jako fyzické osoby, naprosto...

Jiří Švehla , 24.09.2007
Otázka - Dobrý večer, mé mamince zemřel manžel, se kterým žila

Dobrý večer, mé mamince zemřel manžel, se kterým žila 16 let v rodinném domě, který před 9 lety zdědil. Z prvního...

Horní Ves, Horní Slavkov , 01.09.2007
Odpověď

Bohužel pro kvalifikovanou odpověď nemám dost informací. Nevím, kdy si pohřební služba zemřelého...

Julius Mlčoch , 13.09.2007
Otázka - Manžel vlastnil nemovitost před uzavřením našeho manželství.Nyní

Manžel vlastnil nemovitost před uzavřením našeho manželství.Nyní mi darovací smlouvou u notáře nemovitost dal. Odhad...

Plzeň, Plzeň-jih , 31.08.2007
Odpověď

Odměna notáře mě ve Vašem případě vyšla na 5865 Kč. Notář si svojí odměnu může zvýšit až o 100%,...

Jiří Švehla , 24.09.2007
Otázka - Rodiče zaplatily pohřeb za příbuzného v domněni, že

Rodiče zaplatily pohřeb za příbuzného v domněni, že budou po něm dědit. Bohužel ne. Dědic jim už skoro rok odmítá...

Veselí nad Moravou, Veselí nad Moravou , 31.08.2007
Odpověď

Pravděpodobně jim nezbude nic jiného, než dědice o částku vynaloženou na pohřeb příbuzného...

Jiří Švehla , 24.09.2007
Otázka - Mam asi dost neobvyklý dotaz. Rodiče jsou již téměř

Dobrý den, mam asi dost neobvyklý dotaz. Rodiče jsou již téměř 20 let rozvedeni, nevím, zda otec ještě žije, nebo ne....

Brno, Brno-město , 31.08.2007
Odpověď

Existuje centrální evidence obyvatel, ale ta slouží k potřebě státních orgánů. Nevím zda by Vám...

Julius Mlčoch , 13.09.2007
Otázka - Reklama v pohřebnictví. Chci se Vás zeptat, jestli

Reklama v pohřebnictví. Chci se Vás zeptat, jestli je možné uvádět na smutečním oznámení (parte) název a adresu...

Kunčice pod Ondřejníkem, , 31.08.2007
Odpověď

Reklama v pohřebnictví je regulována Zákonem o reklamě. V §6a se uvádí, že je zakázáno pohřební...

Julius Mlčoch , 13.09.2007
Otázka - Chci se prosím vás zeptat. Otec mi před 5 roky daroval

Dobrý den chci se prosím vás zeptat. Otec mi před 5 roky daroval rodinný dum. Měli jsme mezi sebou dohodu že si...

Okr. Blansko, , 31.08.2007
Odpověď

Bratra po smrti otce vyplácet v žádném případě nebudete muset. Váš otec má právo se svým majetkem...

Jiří Švehla , 24.09.2007
Otázka - Tuto neděli nám v Itálii zahynula dcera při dopravní

Tuto neděli nám v Itálii zahynula dcera při dopravní nehodě, kterou zavinila řidička vozu, kde byla jako spolujezdec....

Praha, Praha 1 , 31.08.2007
Odpověď

Je správné, že jste v jednání s cizími subjekty opatrný. Já osobně nevím, jaký zákon by toto v...

Julius Mlčoch , 13.09.2007
Otázka - Prosím Vás, je vhodné pohřbít do stejného hrobu manžele,

Prosím Vás, je vhodné pohřbít do stejného hrobu manžele, kteří byli 30 let rozvedeni? V hrobě jsou již urny otce a...

, 30.08.2007
Odpověď

Vážená paní, na takovýto dotaz se těžko odpovídá. To rozhodně není záležitost etiky. Nevím proč...

Julius Mlčoch , 31.08.2007
Otázka - snažila jsem se to pročíst, ale nenašla jsem úplně

Dobrý den, snažila jsem se to pročíst, ale nenašla jsem úplně to, co jsem hledala. Jedná se o případné dědictví....

Praha, Praha 1 , 30.08.2007
Odpověď

To, aby Vám manžel daroval svojí polovinu je samozřejmě možné. Darování podílu manželem Vám, nebo...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Dovoluji si Vás požádat o radu, jsme dva sourozenci,

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o radu, jsme dva sourozenci, máme jen otce, matka zemřela před 20 lety, otec žije...

Ústí nad Labem, Ústí nad Labem , 29.08.2007
Odpověď

Jestliže je byt, ve kterém otec žije s Vaším bratrem, družstevní, přejde jeho smrtí členství v...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Moj otec žil s priatelkou 8 rokov v čechach kde nahle

Moj otec žil s priatelkou 8 rokov v čechach kde nahle zomrel, može ona zasachovať do pohrebu a rozhodovať o tom ako a...

na Slovensku v Nitre, Náchod , 27.08.2007
Odpověď

Český právní řád neurčuje nikomu povinnost obstarat pohřeb, ale také nezakazuje totéž provést...

Julius Mlčoch , 28.08.2007
Otázka - Ptám se je-li možnost zpopelnění ostatků, které jsou

Ptám se je-li možnost zpopelnění ostatků, které jsou už 58 let uloženy v zemi nebo jakým způsobem uložit ostatky do...

Praha-Vinoř, , 27.08.2007
Odpověď

Ano je možno nechat exhumované ostatky z hrobu zpopelnit. Obraťte se na provozovatele (správce)...

Julius Mlčoch , 28.08.2007
Otázka - Zemřela mi moje nevlastní matka,otec již dříve.Neměla

Dobrý den, zemřela mi moje nevlastní matka,otec již dříve.Neměla žádné děti ani jinou rodinu a já bych chtěl prosím...

Uničov, Uničov , 27.08.2007
Odpověď

S dědictvím to bude tak, že pokud jste byl svojí nevlastní matkou osvojen, tak budete dědit vše...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Moje babička před nedávnem zemřela. Starala se o ni

Moje babička před nedávnem zemřela. Starala se o ni moje maminka (72let) a vyřizovala i záležitosti kolem pohřbu a...

Koclířov u Svitav, , 27.08.2007
Odpověď

Domnívám se, že takovýto postup možný je. Plná moc musí být písemná, podpisy na ní ověřeny být...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Vážení, prosím, co musím udělat, pokud se chci zbavit

Vážení, prosím, co musím udělat, pokud se chci zbavit hrobu, jehož jsem majitelem?

, 27.08.2007
Odpověď

Nejprve musíte ukončit nájemní vztah k hrobovému místu. To znamená dojit za provozovatelem...

Julius Mlčoch , 28.08.2007
Otázka - mám na Vás dotaz.Zemřela nám babička, jaký nárok máme

Dobrý den, mám na Vás dotaz.Zemřela nám babička, jaký nárok máme na dědictví (rodiče stále žijí, děda už ne). Moc...

, 27.08.2007
Odpověď

Po babičce budou dědit v první řadě její děti, všechny stejným dílem. Pokud některé dítě babičky...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Prosím o radu. Rodiče vlastnili rodinný domek a byt.

Dobrý den,prosím o radu. Rodiče vlastnili rodinný domek a byt. Rodinný domek darovali před 12 lety sestře s tím, že...

Olomouc, Olomouc , 26.08.2007
Odpověď

Pokud Vám otec byt odkáže v závěti, měl by připadnout Vám. Sestra by však, protože je již...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Můj dotaz je zvláštní, ale doufám, že mi i přes to

Dobrý den, můj dotaz je zvláštní, ale doufám, že mi i přes to odpovíte. Přítel mě požádal o ruku a já bych si ho...

Liberec, Liberec , 24.08.2007
Odpověď

Okamžikem smrti zůstavitele (Vašeho budoucího manžela) přecházejí dluhy na všechny dědice, v...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Preji Prosím o laskavou odpověď na otázku ohledně úmrtí

Preji dobrý den. Prosím o laskavou odpověď na otázku ohledně úmrtí rodinného příslušníka s trvalým pobytem v Německu....

Tanvald, Tanvald , 23.08.2007
Odpověď

Dědické (hmotně)právní poměry se budou řídit podle práva státu, jehož byl Váš otec příslušníkem,...

Jiří Švehla , 13.09.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 321 | 322 | 323 | 324 | .... 346 | 347 | 348 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.