Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Můj otec a jeho dva bratři jsou spoluvlastníky nemovitosti

Můj otec a jeho dva bratři jsou spoluvlastníky nemovitosti - otcův podíl je 3/4 celkové hodnoty. Toto rozdělení bylo...

Vratimov, Vratimov , 31.05.2007
Odpověď

Pokud jsem Váš dotaz pochopil správně, tak otcovi bratři chtějí finanční vypořádání za to, že se...

Jiří Švehla , 03.08.2007
Otázka - Mám otázku kolik květin má obsahovat kytice určená

Mám otázku kolik květin má obsahovat kytice určená na pohřeb, lichý nebo sudý počet a proč?

Libavské údolí, , 31.05.2007
Odpověď

Bohužel na tuto otázku nedokážu dát přesnou odpověď. Nikde jsem totiž nenašel předpis, z kolika...

Julius Mlčoch , 07.06.2007
Otázka - Prosila bych o radu ohledně dědictví. Zemřela mi matka

Dobrý den, prosila bych o radu ohledně dědictví. Zemřela mi matka a dědictví (domek s pozemkem) se bude dělit mezi...

Bystřice pod Hostýnem, Bystřice pod Hostýnem , 31.05.2007
Odpověď

Vážená paní Doleželová, pokud se ptáte na to, co je pro Vás s otcem nejvýhodnější z finančního...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Mám kamaráda, kterého v poslední době trápí, co se

Dobrý den. Mám kamaráda, kterého v poslední době trápí, co se po jeho smrti stane s jeho majetkem. Bydlí v...

Brno, Brno-město , 31.05.2007
Odpověď

Vážená paní Pavlíčková, pokud by dcera Vašeho kamaráda dědictví odmítla, bude skutečně dědit,...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Kolik činí dědická daň z nemovitostí odhadnutých na

Dobrý den. Kolik činí dědická daň z nemovitostí odhadnutých na 2 miliony Kč, jsem-li jako dědic ve třetí skupině....

Chomutov, Chomutov , 30.05.2007
Odpověď

Vážená paní Tichá, daň bude ve Vašem případě 30 000 Kč a 3,5 % ze základu přesahujícího 1 000...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Prosím o velikost % úhrady odhadci pro dědické řízení.

Prosím o velikost % úhrady odhadci pro dědické řízení. Jde o byt a garáž, nemám přehled kolik si mám rezervovat...

Ostrava, Ostrava-město , 30.05.2007
Odpověď

Vážená pani Gleichová, odměna za znalecký posudek činí podle jeho náročnosti a podle míry...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Zemřela mi matka, která získala v době manželství s

Zemřela mi matka, která získala v době manželství s otcem družstevní byt privatizací obecního bytu. Družstevní podíl...

Strančice, , 30.05.2007
Odpověď

Vážený pane Nováku, podle mého názoru na tomto bytě nijak majetkově zainteresováni nyní nejste....

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Podle § 707 odst. 2 občanského zákoníku Bylo-li právo

Podle § 707 odst. 2 občanského zákoníku Bylo-li právo na družstevní byt nabyto za trvání manželství, zůstává členem...

Brno, Brno-město , 29.05.2007
Odpověď

Vážená paní Měřinská, s členským podílem v družstvu a odmítnutím dědictví je to přibližně tak,...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Rád bych se zeptal na následující. Sestra mé babičky

Dobrý den, rád bych se zeptal na následující. Sestra mé babičky vlastní s manželem byt v osobním vlastnictví, který...

Pardubice, Pardubice , 29.05.2007
Odpověď

Pokud Vám sestra Vaší babičky s manželem darují byt, tak toto samozřejmě můžou. Byt bude jenom...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Zemřel mi nezletilý syn, kterému jsem vyřizovala pohřeb,

Zemřel mi nezletilý syn, kterému jsem vyřizovala pohřeb, ten se konal v sobotu. Na kolik dnů placeného volna mám...

Opava, Opava , 29.05.2007
Odpověď

Dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. máte nárok na dva dny placeného volna a jeden den k účasti na...

Julius Mlčoch , 04.06.2007
Otázka - chtěla bych se zeptat, jak je postupováno, pokud se

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jak je postupováno, pokud se jeden z neopominutelných dědiců řízení vůbec...

Praha, Praha 1 , 29.05.2007
Odpověď

Vážená paní Holubová, donekonečna by se řízení protahovat nemělo. Pokud není některý z dědiců...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Moje maminka si platila hrobové místo v obci Svitávka

Dobrý den, moje maminka si platila hrobové místo v obci Svitávka mnoho let. V roce 1999, kdy chtěla zaplatit na...

Chornice, , 27.05.2007
Odpověď

Jsem přesvědčen, že provozovatel pohřebiště v roce 1999 pochybil. Vaše maminka měla trvat na...

Julius Mlčoch , 04.06.2007
Otázka - Zemřel strýc mého přítele a pohřbu se zúčastním i já.

Dobrý den. Zemřel strýc mého přítele a pohřbu se zúčastním i já. Chci Vás poprosit o radu, jak se chovat. Zda mám...

Choceň, Choceň , 27.05.2007
Odpověď

Pokud jde o kondolenci, tu by bylo vhodné vyjádřit asi ve chvíli, kdy se s přímými pozůstalými...

Julius Mlčoch , 04.06.2007
Otázka - Jsme manželé, každý máme z předešlého manželství dvě

Dobrý den. Jsme manželé, každý máme z předešlého manželství dvě děti. Manžel vlastní byt, který si po rozvodu koupil....

Cheb, Cheb , 26.05.2007
Odpověď

Vážená paní Sinaiová, záleží, zda jste si navzájem osvojili děti toho druhého. Pokud ne, což z...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Je nás v dědickém 7 lidi po strýci družka a sourozenci(

Je nás v dědickém 7 lidi po strýci družka a sourozenci( děti neměl)jak je to s dohodami když 6 sourozenců souhlasí s...

Ostrava, Ostrava-město , 26.05.2007
Odpověď

Vážená paní Andryšková, dohodu o vypořádání dědictví musí spolu uzavřít všichni dědici. Pokud...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Dozvěděla jsem se o smrti otce, se kterým jsem se pro

Dozvěděla jsem se o smrti otce, se kterým jsem se pro jeho nezájem 20 let nestýkala. Vedu normální, řádný život a...

Chomutov, Chomutov , 23.05.2007
Odpověď

Vážená paní Peterová, otcova druhá žena Vás z žádného dědického řízení vynechat nemůže. Notář má...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Mám dotaz, potřebovala bych vědět jaké postavení při

Dobrý den mám dotaz, potřebovala bych vědět jaké postavení při dědění má osvojené dítě? děkuji moc za...

Praha, Praha 1 , 22.05.2007
Odpověď

Vážená Veroniko, osvojené dítě má při dědění stejné postavení jako dítě vlastní, tzn. že dědí v...

Jiří Švehla , 15.06.2007
Otázka - Umřel mi otec v Polsku asi 400 km od mého bydliště.

Umřel mi otec v Polsku asi 400 km od mého bydliště. Mám nárok na proplacení volna které jsem si vzala?

, 22.05.2007
Odpověď

Při úmrtí otce máte nárok na jeden den pracovního volna s náhradou mzdy.

Julius Mlčoch , 04.06.2007
Otázka - Zemřela mi maminka, zařizovala jsem pohřeb - kremaci

Zemřela mi maminka, zařizovala jsem pohřeb - kremaci bez obřadu. Urnu s popelem uložíme do hrobu až po necelém...

Přerov, Přerov , 21.05.2007
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. hovoří o pracovním volnu k účasti na pohřbu. Pokud bude mít...

Julius Mlčoch , 30.05.2007
Otázka - Dnes nám zemřel děda, jelikož by měl mít za 2 dny

Dobrý den, Dnes nám zemřel děda, jelikož by měl mít za 2 dny důchod, zajímalo by mě jestli má babička nárok na tento...

Praha, Praha 1 , 21.05.2007
Odpověď

Vážená Kláro, to zda bude mít babička nárok na dědův důchod záleží na tom, kdy byl tento...

Jiří Švehla , 30.05.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 327 | 328 | 329 | 330 | .... 343 | 344 | 345 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.