Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Pokud rodiče-majitelé nemovitosti převedou tuto formou

Pokud rodiče-majitelé nemovitosti převedou tuto formou notářsky ověřené darovací smlouvy na jedno ze svých 2 dětí, má...

Praha 9, Praha 9 , 31.03.2007
Odpověď

Vážený pane Langu, řízení o dědictví se končí potvrzením soudu o nabytí dědictví. Pokud se,...

Jiří Švehla , 05.04.2007
Otázka - Prosím o radu. Zemřela nám babička po které bychom

Prosím o radu. Zemřela nám babička po které bychom měli dědit. Babiččin manžel a 3 vnuci. Jedná se o dvě nemovitosti....

Praha, Praha 1 , 29.03.2007
Odpověď

Vážená paní Zemanová, ve své odpovědi Vás bohužel budu muset zklamat. Platná právní úprava...

Jiří Švehla , 05.04.2007
Otázka - Zemřel mi tatínek, který před 9lety (když zemřela maminka)

Dobrý den. Zemřel mi tatínek, který před 9lety (když zemřela maminka) platil hrobové zařízení - pomník a sklípek na...

Pardubice, Pardubice , 28.03.2007
Odpověď

Zákon č. 256/2001 Sb. o pohřebnictví řeší jen nájemní vztah k hrobovému místu. Ten máte s...

Julius Mlčoch , 30.03.2007
Otázka - Obracim se na Vas s otazkou jak je to v pripade kdyz

Dobry den, obracim se na Vas s otazkou jak je to v pripade kdyz se vsichni dedicove zreknou naroku na dedictvi....

Nemecko, , 27.03.2007
Odpověď

Vážený pane Fejfare, ve Vašem případě bude nejlepší, když dědictví po zemřelém otci mezi...

Jiří Švehla , 05.04.2007
Otázka - Chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na dědictví

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na dědictví po otci, když si mě osvojil druhý manžel matky. Děkuji...

Okres Hradec Králové, Hranice (okres Přerov) , 27.03.2007
Odpověď

Vážená paní Cupalová, zákon o rodině říká, že osvojením zanikají vzájemná práva a povinnosti...

Jiří Švehla , 05.04.2007
Otázka - Vážení, prosím o radu, jako obec spravujeme veřejné

Vážení, prosím o radu, jako obec spravujeme veřejné pohřebiště. Na podnět správce městského hřbitova nám bylo...

Litoměřice, Litoměřice , 26.03.2007
Odpověď

V podstatě máte pravdu, ale v každém případě je potřeba dodržet ustanovení §25 odst.8 a vyvěsit...

Julius Mlčoch , 27.03.2007
Otázka - Ráda bych vás poprosila o radu při ocenění hrobky.

Dobrý den, ráda bych vás poprosila o radu při ocenění hrobky. Hrobka se nachází v Praze-Olšanech: hrobka č. 80,...

Benátky nad Jizerou, Benátky nad Jizerou , 26.03.2007
Odpověď

Ocenění hrobky Vám provede soudní znalec v oboru oceňování nemovitostí. Obrátíte-li se na...

Julius Mlčoch , 27.03.2007
Otázka - V lednu mé přítelkyni zemřel otec a zůstala po něm

Dobrý den. V lednu mé přítelkyni zemřel otec a zůstala po něm nemovitost.Proto bych se rád zeptal na pár otázek:...

Čr, , 25.03.2007
Odpověď

Dovolím si odpovědět na Vaše jednotlivé otázky komplexně. V dědickém řízení je možné, aby se...

Jiří Švehla , 04.04.2007
Otázka - Zdravím, prosím o radu, ve středu ráno(21.března)mi

Zdravím, prosím o radu, ve středu ráno(21.března)mi zemřel kamarád.Dnes jsem se dozvěděla, že už mě pohřeb, nebylo...

Chomutov, Chomutov , 24.03.2007
Odpověď

Bohužel na tento dotaz neumím odpovědět. Pokuste se najít pozůstalé nebo objednavatele pohřbu a...

Julius Mlčoch , 27.03.2007
Otázka - mám dotaz. Zemřel náš bývalý kolega. Zaměstnavatel

Dobrý den , mám dotaz. Zemřel náš bývalý kolega. Zaměstnavatel nám umožnil účastnit se pohřbu. Je vhodné zvát...

, 22.03.2007
Odpověď

Asi bych doporučoval navštívit manželku zesnulého doma a tam ji finanční pomoc předat. Bude to...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
Otázka - Zajímalo by mě, jestli mám nárok na placené volno

Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na placené volno při pohřbu mé babičky, když pohřeb začíná v 11.00 hod a...

Jihlava, Jihlava , 21.03.2007
Odpověď

Jsem přesvědčen, že nárok na volno s náhradou mzdy máte v rozsahu doby nezbytně nutné na účast...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
Otázka - Přeji hezký den. Mám otázku: V případě , že si budu

Přeji hezký den. Mám otázku: V případě , že si budu chtít dělat rodinný strom a veškeré informace získám z matriky a...

Chomutov, Chomutov , 21.03.2007
Odpověď

Matriční kniha a kniha zemřelých je jedno a to samé. Jsou vedeny matričním úřadem a nahlížet...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
Otázka - rada bych se zeptala na par otazek ohledne pohrbu

Dobry den, rada bych se zeptala na par otazek ohledne pohrbu meho dedecka.V prvni rade bych rada napsala ze pri...

praha, Praha 1 , 20.03.2007
Odpověď

Na tento dotaz se dá těžko odpovědět bez konkrétnějších informací. 5000,-Kč je pohřebné,...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
Otázka - Zemřela mi prababicka. Mám právo na možnost uvolnění

Dobrý den. Zemřela mi prababicka. Mám právo na možnost uvolnění z práce alespoň na dobu nezbytně nutnou s náhradou...

Rychnov nad Kněžnou, Rychnov nad Kněžnou , 20.03.2007
Odpověď

Pracovní volno v případě úmrtí a s ním spojeným pohřbem praprarodiče zaměstnavatel není povinen...

Jiří Švehla , 04.04.2007
Otázka - Dáváme s kolegyněmi společný věnec, mám ještě přinést

Dáváme s kolegyněmi společný věnec, mám ještě přinést a položit před pohř. obřadem malou kytičku?

Liberec, Liberec , 19.03.2007
Odpověď

Není nikde přímo stanoveno. Záleží skutečně na Vás zda přinesete k obřadu ještě malou kytičku z...

Julius Mlčoch , 19.03.2007
Otázka - Rada bych se zeptala na par veci.Po me matce, ktera

Dobry den rada bych se zeptala na par veci.Po me matce, ktera zemrela, dedim spolecne i se sestrou. Matka mela...

, 19.03.2007
Odpověď

Dědictví se nabývá okamžikem smrti zůstavitele. Z toho vyplývá, že Váš nevlastní otec se stal...

Jiří Švehla , 23.03.2007
Otázka - Mám nárok na placený den volna při účasti na pohřbu

Mám nárok na placený den volna při účasti na pohřbu mojí sestřenice? Děkuji . Hradcová

Chrudim, Husova 186, Chrudim , 18.03.2007
Odpověď

Domnívám se, že nárok nemáte, protože děti sourozence Vašich rodičů nejsou v Nařízení vlády...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
Otázka - v červenci 2006 mi zemřela teta, která žila v domově

Dobrý den, v červenci 2006 mi zemřela teta, která žila v domově důchodců. Jelikož se nedožila důchodu, nebyla...

České Budějovice, České Budějovice , 18.03.2007
Odpověď

Jednání domova důchodců nemá oporu v zákoně. Jelikož Vaše teta zanechala majetek nepatrné...

Jiří Švehla , 23.03.2007
Otázka - Minulý měsíc mi doma umřela maminka.Přivolaný lékař

Dobrý den.Minulý měsíc mi doma umřela maminka.Přivolaný lékař mi zdělil, že to byl pravděpodobně akutní infarkt, ale...

Havířov, Havířov , 17.03.2007
Odpověď

Vyjasnění těchto nesrovnalostí Vám může objasnit jen zdravotnické zařízení, kde byla provedena...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
Otázka - Chtěl bych se jenom zeptat, zdali má člověk skutečně

Chtěl bych se jenom zeptat, zdali má člověk skutečně stoprocentní jistotu, že dostane do rukou popel svého...

praha, Praha 1 , 16.03.2007
Odpověď

Mohu Vás ujistit, že žádné krematorium nemá důvod provádět záměnu popela. Současná...

Julius Mlčoch , 22.03.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 332 | 333 | 334 | 335 | .... 343 | 344 | 345 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.