Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - A předem děkuji za odpověď. Dne 8.února jsme pohřbili

Dobry den a předem děkuji za odpověď. Dne 8.února jsme pohřbili strýce do společného hrobu na pohřební službě nám...

Liberec, Liberec , 23.02.2008
Odpověď

Nerozumím přesně Vaší otázce. Společný hrob asi není ten správný termín. Do společného hrobu se...

Julius Mlčoch , 29.02.2008
Otázka - Zemřel mi otec,který když matka tragicky zahynula se

Dobrý den.Zemřel mi otec,který když matka tragicky zahynula se oženil. U notáře probíhalo dědické řízení,kde bylo...

Liberecko, , 22.02.2008
Odpověď

Závěť u notáře sepsána, ani uložena či vedena být nemusí. Musí být sepsána vlastní rukou, nebo na...

Jiří Švehla , 04.03.2008
Otázka - V již zodpovězených dotazech jsem se dočetla, že do

Dobrý den, v již zodpovězených dotazech jsem se dočetla, že do rakve se nemusí dávat zinková vložka v případě uložení...

Ostrava, Ostrava-město , 22.02.2008
Odpověď

Zákon č.256/2001Sb. v §19 odst.(2), písm. a) stanovuje, že druhy rakví pro ukládání do hrobu...

Julius Mlčoch , 27.02.2008
Otázka - Koncem loňského roku zemřel můj otec,který vlastnil

Koncem loňského roku zemřel můj otec,který vlastnil pouze se svojí manželkou družstevní byt.Ze zákona prý byt připadá...

Praha, Praha 1 , 21.02.2008
Odpověď

Pokud cenu bytu určíte společným prohlášením Vás a maminky, a notář ji přijme, realitní kancelář...

Jiří Švehla , 04.03.2008
Otázka - Prosím o radu. Zemřela nám maminka a s bratrem jsme

Dobrý den, prosím o radu. Zemřela nám maminka a s bratrem jsme mysleli, že by bylo nejjednodušší dědické řízení...

Brno, Česká republika, Brno-město , 20.02.2008
Odpověď

Možné to je. Je třeba však brát v úvahu skutečnost, že u nás je možno dědit nejen ze zákona ale...

Jiří Hora , 03.03.2008
Otázka - Vážení, prosím , zda byste mi mohli sdělit, zda stále

Vážení, prosím , zda byste mi mohli sdělit, zda stále platí\"SPOLEK PŘÁTEL ŽEHU\", dle placení členského příspěvku...

Olomouc, Olomouc , 19.02.2008
Odpověď

Ano "Společnost přátel žehu" stále existuje a vykonává svou činnost. Adresa je Společnost přátel...

Julius Mlčoch , 22.02.2008
Otázka - jsem studentkou filozofické fakulty a momentálně píši

Dobrý den, jsem studentkou filozofické fakulty a momentálně píši diplomovou práci na téma Proměny funerální kultury...

Praha, Praha 1 , 18.02.2008
Odpověď

Samostatný archiv vztahující se k pohřebnictví není, alespoň o něm nevím. V některých oblastních...

Julius Mlčoch , 22.02.2008
Otázka - Začnu trošku ze široka. Praděda prodal před xxx lety

Dobrý den, začnu trošku ze široka. Praděda prodal před xxx lety domek své dceři a zeťovi(babička a děda), každý...

Praha, Praha 1 , 18.02.2008
Odpověď

Ve Vašem případě je nutno postupovat tak, že byste měla podat návrh na zahájení dodatečného...

Jiří Švehla , 04.03.2008
Otázka - Jak a kde uplatnit úhradu účelně vynaložených nákladů

Jak a kde uplatnit úhradu účelně vynaložených nákladů vůči státu? Pracuji na sociálním odboru Městského úřadu a čas...

Městský úřad Sedlčany - Středočeský kraj, , 18.02.2008
Odpověď

Podle mého názoru se tyto náklady musí uplatnit u místně příslušného Krajského úřadu, který...

Jiří Švehla , 04.03.2008
Otázka - Zdravím, zemřel mi manžel 26.1.08, chtěla bych se zeptat

Zdravím, zemřel mi manžel 26.1.08, chtěla bych se zeptat jak to je s dědickým řízením ohledně družstevního bytu-byl...

Ostrava, Ostrava-město , 17.02.2008
Odpověď

Jediným členem družstva a nájemcem budete nadále pouze Vy. V rozhodnutí o vypořádání dědictví...

Jiří Hora , 03.03.2008
Otázka - Mám jako zaměstnanec pohřební služby neustálé dohady

Mám jako zaměstnanec pohřební služby neustálé dohady s obcí ohledně úhrady faktury za zpopelnění mrtvě narozených...

Příbram, Příbram , 15.02.2008
Odpověď

Problém pohřbívání mrtvě narozených dětí není v našem právním řádu správně ošetřen. Chápu, že se...

Julius Mlčoch , 22.02.2008
Otázka - Obracím se na vás se žádostí a prosbou o kterou moc

Dobrý den, obracím se na vás se žádostí a prosbou o kterou moc stojím. Naše rodina Jelínkova má v Praze v Olšanech...

, 15.02.2008
Odpověď

Bohužel na Váš dotaz nemohu odpovědět. Jednak se to od hřbitovní správy nedozvím, a za druhé bych...

Julius Mlčoch , 18.02.2008
Otázka - Mám nárok na den volna při účasti na pohřbu mé bývalé

Mám nárok na den volna při účasti na pohřbu mé bývalé tchýně.S manželem jsme dlouho rozvedeni,máme dvě děti.S tchýní...

Písek, Písek , 15.02.2008
Odpověď

Pokud jste byla s manželem rozvedena, tak nárok na den volna s náhradou mzdy nemáte, protože...

Jiří Švehla , 04.03.2008
Otázka - Mam otazku,tento tyden mi zemřela maminka,vzhledem

Dobry den,mam otazku,tento tyden mi zemřela maminka,vzhledem k tomu,že po ni zustal nezaopatřeny syn,je mu 19 let,a...

Krnov, Krnov , 14.02.2008
Odpověď

Z vašeho dotazu jsem pochopil, že se jedná o dědictví, kde pasiva (dluhy) převyšují nad aktivy a...

Jiří Hora , 03.03.2008
Otázka - Moje maminka se již delší dobu trápí a nevím, jak dlouho

Moje maminka se již delší dobu trápí a nevím, jak dlouho to bude ještě trvat, ale chtěla bych být připravena a proto...

Ostrava, Ostrava-město , 14.02.2008
Odpověď

Je od Vás hezké, že chcete být na poslední okamžik života Vaší maminky připravena. Jistě by Vám...

Julius Mlčoch , 18.02.2008
Otázka - Zemřel tchán.Měl 3 děti a 2 z předchozího manželství.S

Dobrý den.Zemřel tchán.Měl 3 děti a 2 z předchozího manželství.S těmi se neviděl asi 30 roků.Pohřeb a vše s tím...

Olomouc, Olomouc , 13.02.2008
Odpověď

Řízení o dědictví vede jako soudní komisař notář ustanovený místně příslušným soudem. Takže pokud...

Jiří Hora , 03.03.2008
Otázka - Děkuji za odpověd,omlouvám se za špatnou formulaci.Bratr

Děkuji za odpověd,omlouvám se za špatnou formulaci.Bratr je pohřben v rodinném hrobě-s pomníkem,chtěla jsem na něj...

Praha, Praha 1 , 13.02.2008
Odpověď

Dobrý den, jak jsem pochopil, jedná se o přípis jména s datumy zemřelého na náhrobní desku. Pokud...

Ladislav Kůrka , 18.02.2008
Otázka - Potřeboval bych uložit urnu s pozůstatky do hrobu na

Potřeboval bych uložit urnu s pozůstatky do hrobu na hřbitově v Praze Braníku.Kam se mohu obrátit?

Praha, Praha 1 , 13.02.2008
Odpověď

Branický hřbitov patří pod Hřbitovní správu Vinohrady. Ta sídlí u vchodu do Vinohradského...

Julius Mlčoch , 18.02.2008
Otázka - Zajímalo by mě,jestli je pro notáře stanovena nějaká

Dobrý den, zajímalo by mě,jestli je pro notáře stanovena nějaká lhůta pro vyřízení dědictví. Předmětem dědictví je...

Ústí nad Labem, Ústí nad Labem , 13.02.2008
Odpověď

Žádná explicitní lhůta pro notáře stanovena není, měl by však jednat co nejrychleji. Téměř 4 roky...

Jiří Švehla , 04.03.2008
Otázka - Chtěl bych se prosím zeptat zda mám nárok na placené

Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat zda mám nárok na placené volno při úmrtí prababičky. Paní s pohřebnictví nás...

, 13.02.2008
Odpověď

Při úmrtí prababičky máte nárok na pracovní volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu,...

Jiří Švehla , 04.03.2008
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 342 | 343 | 344 | 345 | .... 382 | 383 | 384 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.