Poradna: dědictví

Otázka:

Dobrý den,s manželem 16let nežiji za tu dobu jsem si pořídila byt a zahradu v součastné době je manžel alkoholik a mame s dětmi strach abyy neměl dluhy v případě umrtí manžela jak by to bylo s dědictví on žádný majetek nemá možná dluhy děkuji za odpověd

, Most , 13.02.2020
Odpověď

Pokud manželství trvá, tak trvá i společné jmění manželů (pakliže jste jej v minulosti nezúžili u notáře). Tzn. na "Váš" majetek není jen Váš, je společný s manželem. Do jisté míry pak na Vás mohou dosáhnout i dluhy manžela. V případě jeho úmrtí by tak nejprve bylo řešeno, jaký je Váš společný majetek - půlka z něj Vám zůstane a půlka půjde do dědictví. Doporučuji vyhledat pomoc advokáta, protože pokud jste za doby trvání manželství pořídila dům a zahradu, tak bude pravděpodobně nutné toto co nejdříve vyřešit.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference