Poradna: Dovolte dotaz!Jsme důchodci,proto se ptáme?Jak a v

Otázka:

Dovolte dotaz!Jsme důchodci,proto se ptáme?Jak a v jaké ceně je možno pohřbít žehem bez obřadu,drahé truhly,bez květin a pod.Jsme adventisté sedmého dne a člověk má odcházet v tichosti.Vidíme ve všemjen a jen obchod a zisk.Ještě prosím dodatek k mému dotazu!Je možno pohřbít žehem bez účasti pohřební služby. Jsou to povětšinou jen ziskuchtivé organizace

Zlín , Zlín , 06.10.2010
Odpověď

Zákon 256/2001Sb. nedovoluje provádět pohřbení bez účasti pohřební služby. Převozy zemřelých se musí provádět pohřebním vozidlem a to prostřednictvím pohřební služby. Nevěřte, že jsou pohřební služby jen ziskuchtivé. Samozřejmě, že musí vytvářet zisk, protože je to koncesovaná živnost a tedy podnikání, které musí zisk vytvářet. Uvádíte, že jste ze Zlína. Tam znám několik pohřebních služeb, které provádějí služby velice kvalitně a nejsou drahé. Jmenovitě je uvést nemohu, protože by to bylo napadnutelné. Zjistěte si reference na pohřební služby a s tou pak jednejte o možnosti použití jejich služeb v souvislosti s pojištěním pohřebních výloh „PIETA“, které uzavírá Česká pojišťovna.

Julius Mlčoch , 06.10.2010

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference