Poradna: Evidence pohřbených

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, jestli nevíte, jak měla být vedena evidence pohřbených (jaké byly předpisy)ještě za Rakouska-Uherska. Faktem je, že záznam o tom, že dotyčný byl pohřbený lze dohledat, ale už často nelze dohledat ve kterých místech hřbitova, tedy do jakého hrobu byl uložen. Lze odkázat na nějakou literaturu, vyhlášku apod.? Jestli i v této době se místa pronajímala na deset (dvacet) let, a nebo mohlo jít i o jednorázvou záležitost, že jedince pochovali, hrob na jen určitou dobu zaplatili (úkon pohřbu) a dále třeba již hrob nemusel být udržován? Je možné zjistit předpisy z té doby? Jde o roky 1912-1918. Mockrát Vám děkuji.

, Olomouc , 31.07.2015
Odpověď

Bohužel předpisy z uvedených let neznám. V té dobětaké většinou vedli matriky hrobových míst na hřbitovech církve, tedy fara příslušného kostela. Na městech pak to byly zádušní úřady. Kde ale najít záznamy a předpisy Vám opravdu neumím poradit.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference