Poradna: Jsem povinna zaplatit zpopelneni nevlastniho "bratra" ?

Otázka:

Dobry vecer. Rada bych se zeptala, jestli jsem povinna zaplatit zpopelneni meho nevlastniho bratra. Po rozvodu mych rodicu kdyz mi byly zhruba 4 jsem byla sverena do pece otce. Ma matka kterou jsem od te doby nevidela, privedla na svet pred 16 lety postizeneho syna. Zhruba 3 roky na to zemrela pri nehode. Jeji syn - muj nevlastni bratr potom vyrustal v ustavu. O jeho existenci jsem se pred par lety dozvedela od me sestry. Uz nekolik let ziju v nemecku a pred par dny jsem se dozvedela, ze "bratr" zemrel. Ustav ho nechal zpopelnit a ted chce notarka abych s mou sestro jako jedini rodini pribuzni vse uhradili. Jsem povinna uhradit zpopelneni + notare? Moc dekuji za odpoved

Neukirch - Nemecko , 14.05.2013
Odpověď

V Českém právním řádu není pohřbívací povinnost zakotvena. Náklady pohřbu může obstaravatel pohřbení uplatnit vůči dědicům, pokud nějaký majetek po zemřelém je v dědickém řízení projednáván a pokud oprávněný dědic dědictví neodmítne.

Julius Mlčoch , 17.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference