Poradna: Kontrola nebožtíka

Otázka:

22.12.2013 nám zemřela mamminka, pohřeb se koná 31. 12. 2013 na místním hřbitově. Požádali jsme Pohřební službu o sekundové nahlédnutí a otevření rakve před hřbitovem, abychom se mohli přečsvědčit, že nedošlo k záměně nebožtíka. toto bylo i přání zesnulé. Zesnulá neměla žádnou nakažlivou nemoc ani žádné znetvoření, usnula klidně ve spánku a stářím (93 let). Pohřební služba nám toto však striktně odmítá, že to nelze. Nejedná se zde o žádné vystavení zemřelé, ale pouze o sekundové nahlédnutí jedné z nás dvou dcer pro náš duševní klid.

, Sokolov , 27.12.2013
Odpověď

Je-li pohřeb více jak týden od úmrtí, tak zákon již nedovoluje výstav v otevřené rakvi. Je však pravdou, že Vámi požadovaná kontrola identity zemřelé a to provedená objednatelem pohřbu není výstav a pohřební služba ji musí umožnit.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference