Poradna: Mám v Kostelci n.Orlicí hrob s rodiči.Obdržel jsem

Otázka:

Dobrý den.Mám v Kostelci n.Orlicí hrob s rodiči.Obdržel jsem faktůru na zaplacení pronájmu na 10let.Jsem na důchodě a mám ještě bratra.Ta částka je dost vysoká a chtěl bych se zeptat jestli je možné tuto částku mezi nás rozdělit.Pokud ano co mám proto udělat,adresu na bratra mám.

, 15.01.2011
Odpověď

Zákon o pohřebnictví nezakazuje uzavření nájemní smlouvy na hrobové místo s více nájemci. Z hlediska provozovatele pohřebiště je to nevýhodné, protože při upozornění na končící nájemní dobu musí obeslat všechny nájemce. Rovněž při jakékoliv činnosti na hrobovém místě musí s tím souhlasit všichni nájemci. Vhodnější je pokud se nájemci dohodnou, že je bude zastupovat jen jeden a toho do evidence provozovateli uvedou. O tom jak se podělí o platbu nájemného a za služby s nájmem spojené je zcela na jejich rozhodnutí. Pokud tedy bratr souhlasí s tím, že bude spolunájemce a zaplatí část nájmu, musíte se dostavit k provozovateli pohřebiště a toto rozhodnutí zapsat do evidence k hrobovému místu.

Julius Mlčoch , 15.01.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference