Poradna: nezvedený syn

Otázka:

dobrý den, zemřel můj partner, se kterým jsem žila ve společné domácnosti 35 let, starala se o něj v době jeho nemoci, pečovala o něj. Jeho jediný syn o něj nikdy neprojevil zájem, ani v dobách jeho hospitalizace v nemocnici, ani v dobách jeho nesčetných operací, svého otce nepozval ani na svatbu, ani jeho otec neznal děti - své vnuky. A nikdy se s ním nespojil, nikdy ho v době nemoci nenavštívil. Dům jsem kupovala já z prodeje mého, vlastního bytu, mám na to výpisy z účtů a jiné doklady, ale, protože jsem měla svého partnera ráda, tak jsem nechala 3/10 přepsat na něj, ovšem s klauzulí, že pokud by opustil společnou domácnost, nebo pokud by nenapsal závěť a zemřel, tak bude částka, kterou jsem mu poskytla na koupi 3/10 domu (cca před 12 lety činila 360 tisíc), mně vrácena. Jeho syn, když jsem se s ním chtěla spojit přes mého známého cca před 15 lety, řekl, že na tátu ....s...e. A že ho otec vůbec nezajímá... Můj partner chtěl syna kdysi tedy vydědit, staral se o mou dceru od jejich tří let, ona ho oslovovala tatínku, měli spolu krásný vztah, pomáhala nám na zahradě a ve všem, co bylo zapotřebí. Neustále mluvil o tom, že tu část, která mu patří na domě, 3/10 (zbývajících 7/10 je napsáno na mě)přepíše na ni. Chtěl napsat i závěť, ale, bohužel, se k tomu nedostal a pro mně bylo nepřijatelné ho o závěť v době jeho dlouhé a těžké nemoci žádat. I když mně žádal, abych ji napsala, že on neví jak a poté ji přepíše vlastní rukou a svědci podepíší. Nemohla jsem to udělat... Prosím o radu a moc za ni děkuju.

, Pardubice , 17.04.2018
Odpověď

Pokud syna nevydědil, tak syn bude dědicem (pokud dědictví neodmítne). Doporučuji s notáře, který vyřizuje dědictví, probrat okolnosti smlouvy, kterou jste s partnerem měla uzavřenou. Záleží na jejím přesném obsahu, zda by dědictví nemohlo být podmíněno i uhrazením částky. Bez prostudování dané smlouvy však není možné přesněji odpovědět.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


Mgr. Libor Troneček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Svitavy


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč


Mgr. Miloslava Kožíšková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Chrudim III


MUDr. Alexander Štorek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Choceň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.