Poradna: Poplatek za uložení těla

Otázka:

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně poplatku za uložení těla. Zemřel nám otec, nebylo možné provést identifikaci, proto bylo uloženo jeho tělo v nemocnici a dělala se analýza DNA. Policie sdělila, že až udělí souhlas s vyzvednutím těla, budou nás o tom informovat, aby nevznikaly zbytečné náklady s uložením. Včera jsme byli předobjednat pohřeb a bylo nám sděleno, že souhlas s vyzvednutím těla udělil státní zástupce již 16.9.2011. My jsme o tom nevěděli a proto jsme museli uhradit za uložení těla Kč 4.500,-, aby si ho mohla pohřební služba odvézt. Chtěla jsem se, zeptat, zda můžeme po někom nárokovat vrácení zmíněné částky, když náklady na uložení nevznikly naší vinou. Děkuji za odpověď

Praha , Praha 1 , 06.10.2011
Odpověď

Tady je těžko hledat viníka. Pokud byl zesnulý uložen na patologii a státní zástupce vydal povolení k pohřbení, které předal patologii, tak požadujte vysvětlení, proč jste nebyli informováni Vy a nebo pohřební služba, která si měla zesnulého převzít k objednanému pohřbení. Pokud byl zesnulý uložen u pohřební služby, tak by Vám vysvětlení měla dát pohřební služba. K posouzení kde se stala chyba a kdo za tak vysoké náklady může bez znalosti celého případu není možné stanovit.

Julius Mlčoch , 19.04.2012Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference