Poradna: Propadly hrob

Otázka:

Dobry den.Mam otazku: pred vanocemi mi zemrel deda po vyrizovani 'pisemnosti' jsme zjistili, ze nemame zaplaceny hrob.Propadl uz pred deseti lety a vlastni ho pry mesto Praha (hrob byl na hrbitove Olsany). Na sprave hrbitovu my bylo receno, ze hrob si musime znovu odkoupit i s ''nahrobnim kamenem'' a cenu urci odhadce, nebo se hrob proda. Celych deset let chodime na hrob, starame se o nej, udrzujem v cistote v nevedomosti,ze hrob neni nas...Na dotaz,proc nas nekdo nekontaktoval (potazmo majitele-dedu) nam bylo sdeleno,ze nam posilali dopis, ale adresa byla jina,nez na ktere bydlime jiz 28 let (misto Hogerova byla zadana z nejakeho duvodu Hozdova). Muj dotaz je nasledujici:existuje nejaka jina alternativa nez odkup hrobu?Napriklad doplaceni s nejakym penalem nebo neco takoveho.... Pred vanocemi sme se cela rodina skladali financne na pohreb a ted by nas odkup hrobu asi polozilo... Moc dekuji za odpoved.Martin Novacek

, Benešov , 13.01.2015
Odpověď

Bohužel, to co vám řekli na Správě hřbitova je pravda. Nájemce hrobového místa se musí starat, jak je s nájemní smlouvou na hrobové místo a také hlásit provozovateli pohřebiště všechny změny adres nájemce. Jak dál postupovat a jaké jsou případně jiné alternativy Vám řekne Správce hřbitova. Pokud by jste měli doklad, komu patří hrobové zařízení, pak by jste jej měli předložit Správě hřbitova.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Benešov u Prahy


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference