Poradna: Prosim mužete mě zjistit zda jsem povinna platit hřbitovu

Otázka:

prosim mužete mě zjistit zda jsem povinna platit hřbitovu za služby když neplatím najem nebot mam potvrzeni z r 1892 o koupi mista pro rodinou hrobku ve výměře 9 čtver. metru k uživani na večne časy za 45zl každý rok dostávám vyučtování za služby s nájmem spojené ale cena je jen za služby 652Kč nájem by byl 81KČ DĚKUJI

Hradec Králové , Hradec Králové , 15.04.2008
Odpověď

Na tento dotaz není jednoznačná odpověď, protože neznám podrobnosti. Jsou totiž různé možnosti. Je-li ve smlouvě z roku 1892 napsáno, že v zaplaceném poplatku ( 45 zl.) je zaplaceno vše, včetně všech sounáležitostí spojených s užíváním hrobového místa, pak by Vám provozovatel neměl služby s nájmem spojené účtovat. Není-li to ve smlouvě uvedeno, pak je na provozovateli jak rozhodne. Může od vybírání poplatků za služby s nájmem spojené upustit, ale také je může v souladu se zákonem č. 256/2001 Sb. vybírat. Provozovatel musí uznat Váš nárok na užívání hrobového místa, (předpokládám, že jste právoplatným dědicem po tom, kdo uzavřel původní smlouvu) a měl by s Vámi uzavřít novou nájemní smlouvu na hrobové místo, která bude v souladu s ustanovením zákona č. 256/2001Sb. a v ní Vaše práva na nároky a také povinnosti stanovit.

Julius Mlčoch , 18.04.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference