Poradna: Prosím Vás,zemřela mi manželka 22.5.2007 v léčebně

Otázka:

Prosím Vás,zemřela mi manželka 22.5.2007 v léčebně LDN Svatava a tentýž den byla převezena na žádost LDN do pohřebního ústavu Excelent v Chodově. Příští den byla již na moji žádost převezena do kremace v K.Varech. Za převoz do Chodova a uložení přes noc byla mnou zaplacena částka 2.985Kč tomuto ústavu Excelent. Podle zákona č.256/2001 Sb pokud došlo k úmrtí v léčebně hradí toto zdrav.zařízení po dobu 48 hod.od úmrtí náklady spojené s uložením ostatků. Náklady s uložením hradí zdrav. zařízení zdrav. pojišťovna. Jak je to v mém případě? Kdo skutečně hradí tyto náklady? Léčebna mne nevyzvala a sama rozhodla o uložení manželky do Chodova. Děkuji za brzké vyřízení. Jde nejen o malou částku, ale ani jsem nedostal rozpis faktury. Ještě jednou moc děkuji.

Ostrov , Ostrov , 12.06.2007
Odpověď

Zjistil jsem u pohřební služby Excelent, že částka 2985,-Kč je jejich ceníková položka, účtovaná Pohřební službě, která si přijede pro zesnulého a zařizuje pohřeb a to za náklady spojené s vydáním zesnulého pohřební službě. Váš názor, že po dobu 48 hodin od úmrtí jsou nákladem zdravotnictví je správný. Kontaktujte pohřební službu Excelent a požádejte je o vysvětlení proč účtují tuto položku Vám.

Julius Mlčoch , 18.06.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference