Poradna: Reklamace faktury pohřební službě za úkony hrazené pojišťovnou

Otázka:

Dobrý de pane Mlčochu, chystám se reklamovat fakturu u pohřební služby XY a prosím Vás o ujištění, zda na to mám vůbec nárok. Bojím se toho, že v případě odmítnutí úhrady doplatku mi nevydají urnu s ostatky. Dne 2.11.2016 byl mojí tetou za asistence policie nalezen můj otec v místě jeho bydliště mrtvý. Bydlel sám, takže to již bylo delší dobu a přivolaný lékař nedokázal určit datum úmrtí a nařídil zdravotní pitvu. Na tu jej odvezla do fakultní nemocnice v Olomouci zmíněná pohřební služba. Druhý den 3.11.2016 nás kontaktovala policie, abychom se zastavili na okresním soudě vyzvednout osobní věci z úschovy, kde nám vyšší státní úředník řekl, že do této fáze hradí náklady pohřební službě policie (případně zdravotní pojišťovna) a že je jen na nás kterou pohřební službu si zvolíme pro vypravení pohřbu. Další den 4.11.2016 jsem zašel do stejné pohřební služby, která tělo odvážela na pitvu, domluvil pohřeb a zaplatil zálohu. Vše proběhlo v pořádku až do doby, kdy jsem obdržel fakturu s doplatkem a rozepsanými úkony. Tam jsem vyčetl položky jako: výjezd v době pohotovosti dne 2.11.2016 + jízdné Prostějov/Olomouc/Prostějov (z a na pitvu) + úkony zaměstnanců při převozu. Měl jsem za to že tyto úkony mi fakturovat nemůžou (reklamoval jsem e-maile a ohledně jízdného PV/OL/PV mi bylo sděleno, že to jsou cesty bez těla ty že pojišťovna nehradí). Ve vaši diskuzi jsem se dočetl, že tomu tak „jakože je“, ale že je tato jízda již započítána v nějaké bodové tabulce pojišťovny a navíc jestli je sjednaný pohřeb u stejné pohřební služby, tak se v podstatě jedná o dovoz z pitvy. Děkuji za odpověď zda mohu reklamovat a co přesně. (Otázka redakčně upravena)

, Prostějov , 08.12.2016
Odpověď

Určitě navštivte pohřební službu a položku dopravy s ním projednejte. V bodovém ohodnocení pojišťovny je opravdu zahrnuta cesta zpět na stanoviště, tedy k pohřební službě, i když se vykazují jen kilometry se zemřelým.
Pohřební služba jistě správně zhodnotí fakturované položky. (Odpověď redakčně upravena)

Julius Mlčoch , 21.12.2016Inzerce z regionu

prodej hrobky
Region: Prostějov
nabídka, 30.10.2018, 12:27
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám rodinnou hrobku s velkým...


Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Centrum duševní a tělesné harmonie

Sekce: Psychická pomoc, Město: Jeseník


PhDr. Monika Krajčová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Prostějov


Mediclinic, a. s

Sekce: Psychická pomoc, Město: Zábřeh
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.