Poradna: Úmrtí občana Rakouska v ČR

Otázka:

Dobrý den, manželů otec (občan Rakouska s povolením k trvalému pobytu v ČR, kde v posledních 10 letech obvykle pobýval) zemře. Zemřel v ČR. V Čechách probíhá i dědické řízení. Jen jsme pořád nikde nezjistili, kde nahlásit úmrtí v Rakousku(Vídeň). Doklady, které policie ČR zaslala na rakouskou ambasadu byly uloženy na ztráty a nálezy ve Vídni, s tím, že si je má vyzvednout. Dal mu chodí na účet rakouský důchod a odchází zbytečně platby. Prosím o radu, kde jeho úmrtí nahlásit. Děkuji

, Plzeň-sever , 01.08.2022
Odpověď

V tomto směru je nutné se obrátit na rakouského advokáta, který Vám k tomuto bude schopen poradit.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference