Poradna: Vyzvednutí těla po 48 hodinach

Otázka:

Dobrý den mám dotaz. Maminka zemřela 5.4.21 nemocnice nám nedala vědět a o úmrtí jsem se dozvěděla až 6.4. odpoledne, kdy jsem volala do nemocnice já. Já žiju v Německu a v té době jsem byla v karanteně. Pohřeb za mě musela vyřizovat teta. Ta navštívila pohřební službu 8.4. Ale bohužel měli jen do 15 hodin i když na internetu bylo do 17hodin. Z toho důvodu tam musela teta další den znovu. To už ji ta paní ale oznamovala, že nám přijde faktura za nevyzvednutí těla do 48 hodin. V době covidu mi to přijde docela sprosté. Faktura přišla s částkou 1650 korun. Zítra tam budu volat za kolik dní je to naúčtováno . Prvních 24 hodin jsme ani o smrti maminky nevěděli a v podstatě i pak není chyba na naší straně, protože nemůžeme za to, že otevírací doba nebyla na internetové stránce aktuální. A v době covidu by měli existovat nějaké výjimky. Jsem vůbec ráda, že tetu mám. Nevím kolik by mi naúčtovali, kdybych to začala vyřizovat sama po zakončení mé karantény. A jen pro uvedení v karanteně jsem byla, protože jsem se byla rozloučit s maminkou a druhý den na to u ní zjistili covid. Děkuji s pozdravem K....

, Teplice , 23.05.2021
Odpověď

Dobrý den. Máte pravdu. Jaroslav Mangl-předseda Asociace

Jaroslav Mangl

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference