Poradna: 12.září 2007 proběhlo dědické řízení u p. notářky po

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. 12.září 2007 proběhlo dědické řízení u p. notářky po smrti mých rodičů. Bylo to konečné dědické řízení, kde jsem spolu se svými sourozenci zaplatila v hotovosti i veškeré poplatky s tím, že dědické řízení je ukončeno a vše se předává soudu, který zařídí přepis zděděného bytu i na Katastrálním úřadě. Do dnešního dne však nemáme ze soudu žádné vyrozumění a na katastru je byt stále veden jako majetek našich rodičů. Ptám se proto zda pro okresní soudy existuje nějaká zákonná lhůta k vyřízení. Nemáme totiž v ruce žádné doklady od p.notářky o ukončení dědického řízení a ani nevíme na koho se na soudě obrátit. Za radu předem děkuji.

Litoměřice , Litoměřice , 08.01.2008
Odpověď

To, že nemáte žádné doklady o ukončení dědického řízení, je velmi zvláštní. Nicméně usnesení, kterým se dědické řízení končí, vydává soud, je to tedy on, kdo by Vám toto usnesení měl doručit. Bez tohoto nemůže být dědické řízení nikdy pravomocně skončeno a byt na Vás přepsán. Doporučoval bych tedy obrátit se na soud s dotazem, jak se věc má.

Jiří Švehla , 29.01.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference