Poradna: 27.12.2009 mi zemřel otec. Žil v jednom domě se svojí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, 27.12.2009 mi zemřel otec. Žil v jednom domě se svojí sestrou (moje teta),se kterou jsem týden před jeho smrtí hovořila a na můj dotaz, co je s tátou, že mi nebere telefon mi sdělila, že je v pořádku ale mimo Prahu. Dne 7.1.2010 jsem dostala parte, že má táta 8.1.2010 pohřeb. Do dnešního dne jsem se nedostala do tátova bytu. Klíče od bytu má pouze teta a ta pouze slibuje, že mi zavolá a nic se neděje. Na zvonění mi neotevírá. Potřebuji vyřídit vše nutné ohledně převedení plateb, hlášení-odhlášení atd. a v tom mi teta tímto brání. Jsem jediná dědička po tátovi, jak mě vždycky ujišťoval. Poraďte mi, prosím, jak dále postupovat. Děkuji Chalupová.

Praha 4, Augustinova 2072 , Praha 1 , 14.01.2010
Odpověď

Z vašeho dotazu nevyplývá, zda váš otec dům vlastnil, nebo zda jej měl v podílovém spoluvlastnictví se sestrou (vaší tetou) nebo, zda je dům výlučným majetkem vaší tety. Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybyste se s tetou dohodla. Jinak je možné, aby soud v řízení o dědictví, vyžaduje-li to obecný zájem nebo důležitý zájem účastníků, ustanovil usnesením na základě návrhu i bez návrhu správce dědictví. Správce dědictví vykonává až do skončení projednání dědictví soudem správu dědictví nebo jeho části. Dědici mohou s věcmi nebo s jiným majetkem náležejícím do dědictví během dědického řízení nakládat nebo činit jiná opatření, přesahující rámec obvyklého hospodaření, jen se svolením soudu, správce dědictví pak jen se svolením soudu a souhlasem dědiců

, 05.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference