Poradna: 8.1.2010 mi umřel otec. O tom že byl nemocný a ležel

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, 8.1.2010 mi umřel otec. O tom že byl nemocný a ležel v kritickém stavu celý měsíc v nemocnici mi jeho družka neřekla a ani mému bratrovi. Ted zařizuje pohřeb a vše vyřizuje sama, nás ze všeho vynechává a vypadá to, že nás nebude ani informovat kdy a kde pohřeb bude popř. nám zdělí že si nepřeje abychom na pohřbu byli přítomni. Chtěla jsem se zeptat zda na toto vše má nárok. A zda je nějak postihnutelné, že nás neinformovala o otcově stavu. Neměli jsme možnost se s ním vidět, protože se odstěhovali na neznámé místo a ted nám nedopřála ani poslední rozloučení v době kdy byl udržován na životě přístroji. Otcova družka není nikde legálně uvedena. Na co vše má a nemá nárok? nejde nám o dědictví, ale o to chování. Děkuji za odpověd.

Ostrava , Ostrava-město , 10.01.2010
Odpověď

Zákonnými dědici po vašem otci jste vy a bratr. Zanechal-li otec závěť ve prospěch družky, pak se vám jako zletilým potomkům musí dostat aspoň tolik, kolik činí jedna polovina dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků. To, že vás družka neinformovala o otcově stavu ani o datu a místě konání pohřbu zůstává spíše problémem v morální rovině.

, 05.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference