Poradna: 9. ledna mi zemrela mama. Ja jsem se pred 26 lety

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, 9. ledna mi zemrela mama. Ja jsem se pred 26 lety vdala do Svycarska, kde dosud bydlim. V blizkosti mamy bydli muj bratr. Muj otec zemrel jiz pred 25 lety. Protoze mama bydlela sama, byla po umrti poslana do Brna k pitve. Kdyz jsem prijela na pohreb, rekl mi, ze byla z Brnap prevezena do Jihlavy na kremaci a potom do Zdaru nad Sazavou do skladu - pohreb nebyl, protoze nechal vyrobit urnu, na kterou musi cekat minimalne 1 nebo 2 mesice? Mnohokrat jsem Mu potom psala, aby me informoval, proc zemrela. Po smrti naseho otce nikdo z nas nededil, mama zustala bydlet v rod. dome, ktery otec dedil od jeho rodicu, mych prarodicu. Dum jsme prestaveli, ja jsem prispela financni prostredky, bratr pomohl fyzicky. Rada bych od Vas vedela, kde se dozvim o matcine diagnoze und kde je dedicky urad - bydliste mamy byl Vatin v okrese Zdar nad Sazavou. Dekuji predem za Vasi informaci

Švýcarsko , 17.02.2007
Odpověď

Příčinu úmrtí Vám může sdělit jen ošetřující lékař a nebo patologie na které byla provedena pitva. Pozůstalostní řízení bude probíhat u soudu podle místa bydliště , v tomto případě je to soud ve Žďáru nad Sázavou. Soud pověří jejich notáře s přípravou vyřízení pozůstalosti a tento notář vyzve obstaravatele pohřbení (asi Vašeho bratra), aby se dostavil k jednání a oznámil všechny případné další dědice. V průběhu jednání bude zjišťovat stav pozůstalosti a celkovou výši majetku. O jednání budete jistě informována.

Julius Mlčoch , 17.02.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference