Poradna: asi 3 měsíce před smrtí mého dědy si on sám pořídil

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, asi 3 měsíce před smrtí mého dědy si on sám pořídil nové auto a podepsal leasingovou smlouvu, ještě před smrtí stačil splatit asi 3 splátky. Babička, jeho manželka sice s koupí auta nesouhlasila, nyní však musí plnit povinnosti plynoucí z leasingové smlouvy. Prosím vás o radu při řešení této situace. Moc děkuji JH

, 04.04.2009
Odpověď

Smlouva se vztahuje vždy na osobu, která ji uzavřela. Tzn., že Vaše babička leasing platit nemusí, ale auto bude muset samozřejmě vrátit. V případě, že ještě za života Vašeho dědečka vznikl nějaký dluh ohledně splátek, musela by Vaše babička tento dluh doplatit. Stal by se totiž předmětem dědického řízení. V případě, že žádný dluh nebyl, není zde problém.

Jiří Hora , 05.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference