Poradna: Babička měla zaplacený žeh u SPŽ - BEZ POJISTKY U ČP.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Babička měla zaplacený žeh u SPŽ - BEZ POJISTKY U ČP. Místní pohřební služba, I když jsem ji na to upozornila zanesla žeh do svých nákladů s tím, že mně to SPŽ proplatí. Toto byla však naprosto mylná informace , SPŽ pouze vrátila členský příspěvek, který babička před X lety vložila . Doklady o členství jsem bohužel v den úmrtí neměla u sebe a neměla jsem ani pařičné informace o postupu, takže proto jsem oslovila dříve PS než SPŽ. Zajímá mě jestli PS postupovala správně , podle SPŽ měli kontaktovat okamžitě je a projednat další záležitosti s nimi a vědomě to neudělali. Trochu mě mrzí, že se nemohu dopátrat pravdy, jeden to háže na druhého. To, že jsem okamžitě nekontaktovala SPŽ /jelikož jsem neměla u sebe ani členské číslo/ je jedna věc, ale podala jsem relevantní informace , na které měla PS možná jinak zareagovat. / PS, kterou jsem oslovila byl asi celkově velký omyl, protože při vyzvedávání urny si pan majitel dokonce spletl jméno a dával mně úplně cizí urnu a to mě teda dost rozhodilo. :-(/

Rtyně v Podkrkonoší , 01.02.2010
Odpověď

Zde bohužel bez znalosti konkrétních dokladů a smluv, které vaše babička měla uzavřené a bez znalosti toho, co jste konkrétně u místní PS objednala, nelze jednoznačně odpovědět.

, 01.04.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference