Poradna: byt po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Můj tatínek zemřel po autonehodě, byt, který na něj byl napsán je v Holýšově - jsem tam přihlášená trvale já, bratr a maminka. S maminkou žili přes třicet let.Ale jednou získal tatínek byt v jinéobci, jelikož tam racoval, musel se tam přihlásit. Ale tam již nedělal delší dobu, bydlí tam někdo jiný. Jenže v občance měl právě adresu té obce. Nemůžeme přijít o byt, když to maminka bude chtít přepsat na sebe??? Děkuji

Domažlice , Domažlice , 06.02.2013
Odpověď

Pokud byl byt ve vlastnictví otce (předpokládám, že jej měli s manželkou ve společném jmění manželů), tak o něj nepřijdete. Vlastnictví se neposuzuje podle trvalého pobytu, který měl otec napsán v občance, ale podle údajů v katastru nemovitostí.

Marta Ptáčková , 07.02.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference