Poradna: Byt v OV nebyla osvojena mým otcem

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Se sestrou jsme měly společnou maminku,která již zemřela.Sestra je z matky prvního manželství a nebyla osvojena mým otcem.Mému otci zůstal byt v OV,který s ním zatím obývám i já a jsem zde hlášená.Ctěla bych se odstěhovat a místo mě by se přistěhoval syn mé sestry(nevlastní vnuk otce).Zajímalo by mě jak by se jednou řešilo dědictví tohoto bytu a jestli bych nestratila dědický nárok.

jablonec nad nisou , Jablonec nad Nisou , 26.01.2012
Odpověď

Jste-li jediným potomkem svého otce, pak jste také jediným zákonným dědicem v první dědické skupině.

Marta Ptáčková , 26.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference