Poradna: Chtěl bych se zeptat, když zemřou oba rodiče a nesepsali

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, když zemřou oba rodiče a nesepsali závěť. Vím, že nás kontaktuje notář. Musíme být my děti uvedeni ve vkladních knížkách (obyčejných nebo i s heslem) jako disponenti, jinak vklady na knížkách propadnou? Předem děkuji za odpověď.

, 20.01.2008
Odpověď

Vklady na knížkách nepropadnou. V dědickém řízení se bude muset vyřešit, kdo tyto vkladní knížky, i s vklady na nich, zdědí. Tomu peníze na nich připadnou. Pokud zemřeli oba rodiče, mělo by se nejprve zjistit, který z nich zemřel první a podle toho postupovat. Každopádně pokud nezanechali závěť, platí obecně, že po nich dědí jejich děti, přičemž po prvním zemřelém ještě i jeho manžel.

Jiří Švehla , 05.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference