Poradna: Chtěl bych se zeptat. Zemřel mi otec. V pozůstalostním

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Zemřel mi otec. V pozůstalostním řízení se já i sestra hodláme vzdát dědictví ve prospěch matky, jeho manželky. Zjistil jsem, že manželka zesnulého by měla patřit do první skupiny dědiců a ta by měla být osvobozena od dědické daně. Slyšel jsem ale, že i v takovém případě je prý požadován v pozůstalostním řízení soudní odhad na veškerý majetek zesnulého. Chci se zeptat, zda si tedy budeme muset zajistit soudní odhad třeba na dům, na auto, nebo i na jiné věci. Děkuji za informaci.Přeji hezký den.

Neuvedeno , 14.02.2007
Odpověď

Pozůstalostní řízení vede soudem pověřený notář a ten Vám jistě při jednáních o pozůstalosti nejlépe odpoví co a v jakém rozsahu bude požadovat jako podklady pro jednání. Domnívám se ale, že odhad ceny nemovitosti bude muset nechat udělat.

Julius Mlčoch , 14.02.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference