Poradna: Chtel jsem se zeptat, jak vyporadat dedictvi, kdy spolu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, chtel jsem se zeptat, jak vyporadat dedictvi, kdy spolu dva lidi ziji jako druh/druzka po dobu cca 40 let. Pred cca 40 lety strejda zdedil barak po svem tatovi, se setrou se vyrovnal financne. Po dobu 40 let s druzkou tento barak zrekonstruovali (stropy,strecha, stity, z chliva jsou ted obytene mistnosti, podlahy, omitky atd). Barak je psany samozrejmne na strejdu a pisemnosti o koupi materialu atd se do dnesniho dne neuchovali a i kdyby, nebylo by z nich patrno, kdo to platil. V Praze mel kazdy z nich vlatni byt v jedne ulici. Do sveho bytu strejda jenom dochazel a nekdy prespaval. Varilo se, zilo v byte tety. Od jara do podzimu spolecne byli na uvedem baraku. Duchod strejdy chodil na jeho ucet a z duchodu tety zily. Z uctu strejdy se platilo jako napr. vybudovani vody, kanalizace v baraku atd. Z uctu Strejdy se taky platil byt (inkaso atd) u jeho bytu. Byt tety se platit z jejiho duchodu. Strejda nedavno zemrel, nemel manzelku, deti ani uz rodice. Ma jenom druzku a sestru, ktera ma jednu dceru. Zavet nebyla sepsana. Je mi jasne, ze podle zakona se bude dedit se zakona a to v treti dedicke skupine, kde "druh" a sestra zustavetele (ktera se vzdala dedictvi ve prospech svy dcery) kazdy 1/2 majetku. Moje otazka zni: Co je vlastne ten majetek, ktery spada do dedictvi ? Je to cely barak i kdyz se na rekonstrukci oba dva tolik let podileli? Nebo je to jenom jeho cast? Pocita se do dedictvi i byt tety, ve kterem cast roku zily? Jsou penize na uctech strejdy cele pojaty do dedictvi, nebo je to jenom jejich cast ? Predem dekuji za odpoved. Pavel Ř.

Praha , Praha 1 , 03.04.2008
Odpověď

K dědictví bude povolána družka vašeho strýce a dcera jeho sestry (neteř), jak správně uvádíte. Do dědictví bude zahrnut celý dům, byt strýce v Praze a jeho celý účet. Byt družky do dědictví nespadá. Pokud družka vašeho strýce neprokáže, že do domu investovala vlastní prostředky, nedá se bohužel nic dělat. Nic však nebrání dědicům uzavřít dědickou dohodu, kde by investice družky do domu byly zohledněny.

, 14.05.2008

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 3 -Žižkov


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference