Poradna: chtěla bych poprosit o odpověď na následující otázku.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych poprosit o odpověď na následující otázku. Po smrti manželovy maminky by měli dostat v rámci dědického řízení (je teprve na začátku) její manžel a dva synové po 1/3 ze všeho majetku (nebyla sepsána závěť). Jak to bude jednou v případě úmrtí jejího manžela? Bude jeho majetek rozdělen mezi děti za stávajícího manželství (můj manžel a jeho bratr) nebo i mezi děti z manželství předchozího (4 dcery)? Předem děkuji za odpověď!

Plzeň , Plzeň-jih , 24.04.2007
Odpověď

Vážená paní Chaloupková, zákon nečiní rozdíl mezi dětmi svých rodičů, tedy z kterého jsou manželství. Budou proto dědit všechny děti, i z předchozího manželství, a to rovným dílem.

Jiří Švehla , 14.05.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.