Poradna: chtěla bych se vzdát dědictví po otci. Nevídali jsme

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se vzdát dědictví po otci. Nevídali jsme se a myslím,že má hodně dluhů. Volali mi jeho dlužníci. Zatím dědické řízení neproběhlo. Mám nárok na sirotčí důchod, když se vzdám dědictví a s otcem jsme se nevídali? Děkuji za odpověď

, 22.03.2009
Odpověď

Dobrý den, dědictví můžete odmítnout, ale jen celé. Musí se tak stát ústním prohlášením u soudu nebo písemným prohlášením jemu zaslaným.Můžete tak učinit do jednoho měsíce ode dne, kdy jste byla soudem o právu dědictví odmítnout informována a vyrozuměna. Pokud jde o sirotčí důchod, domnívám se, že se nevztahuje na dědické řízení.

Jiří Hora , 05.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference